HaberlerGündemCHP'li Kaytan: Atılan temel israfın, iş bilmezliğin göstergesidir

CHP'li Kaytan: Atılan temel israfın, iş bilmezliğin göstergesidir

CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katılımı ile düzenlenen 24'er derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi binasının yer tercihiyle birlikte yaşanılan sürecin 'israfın, iş bilmezliğin göstergesi' olduğunu ileri sürdü. Yozgat'a yeni bir İmam Hatip Lisesi ve ortaokulunun yapılacağını milletvekili seçimleri öncesinde dillendiren iktidar partisinin, yerel seçimler öncesinde hafriyat çalışması yaptırdığını, şimdi de cumhurbaşkanlığı seçimleri arifesinde konuyu bir kez da

CHP'li Kaytan: Atılan temel israfın, iş bilmezliğin göstergesidir
CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katılımı ile düzenlenen 24'er derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve Lisesi binasının yer tercihiyle birlikte yaşanılan sürecin 'israfın, iş bilmezliğin göstergesi' olduğunu ileri sürdü.

Yozgat'a yeni bir İmam Hatip Lisesi ve ortaokulunun yapılacağını milletvekili seçimleri öncesinde dillendiren iktidar partisinin, yerel seçimler öncesinde hafriyat çalışması yaptırdığını, şimdi de cumhurbaşkanlığı seçimleri arifesinde konuyu bir kez daha ısıtıp, halkın önüne koyduklarını hatırlattı. Bununla birlikte en büyük israfın, iş bilmezlik örneğinin de atılan temelle ortaya konulduğuna dikkat çeken CHP Yozgat İl Başkanı Kaytan, ''2011 yılında Yozgat Belediyesi tarafından Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptırılıp, hizmete sunulan spor tesisleri yıktırılıp, yerine yeni bir bina yapılacak olması hem iş bilmezliktir, hem de devletin kaynaklarının israf edilmesi anlamına gelmektedir.'' dedi.

Kaytan, Yozgat'ta İmam Hatip Lisesi için çok sayıda boş alan bulunmasına karşın, özellikle bu alanın tercih edilmesinin temelinde yine siyasi hesapların yattığını, dere yatağı olması nedeniyle bina yapımına izin verilmeyen bölgeye böyle bir binanın yapılmak istenmesinin başka bir açıklamasını bulamadıklarını ifade etti. Kaytan, ''Adalet Bakanı Sayın Bozdağ, spor tesislerinin açılış töreninde partisinin gençliğe ve spora verdiği önemden bahsederek, açılışını yaptıkları tesisi örnek göstermişti. Aradan geçen iki yıllık sürede ne değişti ki; spor tesisleri yıktırılıp, üstelik dere yatağına çok katlı binanın yapılması uygun bulundu. Dün temel atma töreninde eğitimin önemli olduğunu belirtip, kaliteli bir eğitimle Türkiye'nin güçlü bir ülke haline geleceğini söyleyen sayın Bozdağ, spor tesislerinin açılışında yaptığı konuşmada olduğu gibi, teme atma törenindeki söylemine tezat teşkil edecek yeni adımı ne zaman atacaktır? merak ediyoruz.'' diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Güzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vuruldu
SIRADAKİ HABER