HaberlerGündemCHP"li gençler İsrail"i Arafat posteriyle protesto etti

CHP"li gençler İsrail"i Arafat posteriyle protesto etti

CHP Aydın Gençlik Kolları, İsrail’in Gazze saldırısını kınadı. Tel Aviv hükümeti, Arafat posteriyle protesto edildi.

CHP"li gençler İsrail"i Arafat posteriyle protesto etti
CHP Aydın Gençlik Kolları, İsrail’in Gazze saldırısını kınadı. Tel Aviv hükümeti, Arafat posteriyle protesto edildi.

2004'te hayatını kaybeden Filistin’in efsanevi lideri Yaser Arafat’ın fotoğrafının yer aldığı 'Özgür Filistin' afişiyle açıklama yapan CHP Aydın Gençlik Kolları Başkanı Kemal Güneri, “İsrail 50 yıldır Filistin topraklarında katliam yapmaya devam ediyor. Aileler ve çocuklar öldürülüyor. Evlerinizde sıcacık yuvalarınızda otururken, İsrail askerleri her gün Filistin halkını öldürmeye devam ediyor, tüm dünya da seyirci kalıyor. İsrail ve destekçilerini hayatınızdan tecrit edin kapitalizmin uşağı olamaya bir son verin. Vicdanları körleşmeyenler vicdanlarını dinlesinler” dedi.

Filistin’in toprak işgalinin sembolü olduğunu ifade eden Güneri, “Paranın insanı metalaştırmasının adıdır Filistin. Dünyanın en küçük ve kutsal toprağında kalabalıkların sıkışmasıdır Filistin. Kutsalların her gün öldürüldüğü yerin adıdır Filistin. Filistin, özgürlüğün mücadelesi, insanlığın bittiği yerdir. Ateşkes için kurtuluş için herkesi Filistin halkına destek olmaya çağırıyoruz” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

WhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladı
SIRADAKİ HABER