HaberlerGündemCHP lideri Kılıçdaroğlu: "İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz"

CHP lideri Kılıçdaroğlu: "İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aile kurumunu yıkıma götüren, cinsi sapkınların gayri ahlaki fiillerini dayatmak için manevra alanı kazandığı İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceklerini söyledi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu: "İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz"

Türkiye, Batılı değerlerin temel alındığı ve toplumsal dinamiklerin göz ardı edildiği İstanbul Sözleşmesi'ni feshetti. Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi halkın büyük bir kesimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Karar belli bazı kesimler tarafından ise tepkiyle karşılandı. Aileyi ifsat eden İstanbul Sözleşmesi'ni savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz." dedi.

"#İstanbulSözleşmesi geri gelecek!" notuyla Twitter hesabı üzerinden videolu paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, kararı şu ifadelerle değerlendirdi:

Sevgili halkım, bir devlet gece yarısı kararnameleriyle yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesiyle 42 milyon kadının hakkı, hukuku onların elinden alınamaz. Bu videomu izleyen bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum. Haklarınıza, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum. Her zaman, her yerde bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana, sizden yana, sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde her platformda savunacağım. Söz veriyorum.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER