HaberlerGündemCHP'li Sağlar'ın skandal sözlerine Diyanet-Sen'den sert tepki

CHP'li Sağlar'ın skandal sözlerine Diyanet-Sen'den sert tepki

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, CHP'li Fikri Sağlar'ın, bir televizyon programındaki "Türbanlı hâkimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum." sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP'li Sağlar'ın skandal sözlerine Diyanet-Sen'den sert tepki

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, CHP'li Fikri Sağlar'ın katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında, "Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var." ifadelerini ırkçı, ayrımcı, ötekileştirici ve faşist ifadeler olarak değerlendirdi

Güldemir, "İnsanları kılık kıyafetinden dolayı, aşağılamaya, ötekileştirmeye, ayrımcılık yapmaya kimsenin hakkı yoktur. CHP'nin bu özgürlük ve inanç düşmanlığı kafa yapısını artık değiştirmesi gerekir. Bu millet ayrıştırıcı, bölücü bu zihin yapısına geçit vermeyecektir." dedi. 

Güldemir, bu ülkede tesettürlü kadınların, yıllarca CHP'nin bu ayrımcı, ötekileştirici düşünce yapısından dolayı eğitim hakkından, kamuda çalışma hakkından ve birçok haktan mahrum kaldığını hatırlattı.

"CHP zihniyeti özür dilemek yerine hala utanç verici uygulamaların devamından yana"

Güldemir, "Şükürler olsun, artık başörtülü kardeşlerimiz eğitimlerini istedikleri gibi almakta, liyakatleri ölçüsünde bütün mesleklerde kendilerini göstermekte, bu ülkeye hizmet etmektedirler. Maalesef CHP zihniyeti bu yanlış ve haksız uygulamalardan dolayı mağduriyet yaşayan kardeşlerimizden, bacılarımızdan özür dilemek yerine hala bu utanç verici uygulamaların devam etmesi gerektiği yönünde açıklama yapabiliyor. Başörtüsü yasağının kalkması için milyonlarca imza ile bu yasağın kalkmasının mimarı olan Memur-Sen ve Diyanet-Sen'in bir üyesi olarak bu zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Ülkemizin geleceğini karartmak isteyen bu zihniyete asla izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER