HaberlerGündemCHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdi

CHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdi

İstanbul'da Maltepe Belediyesi, Genel-İş ile yürütülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlandığını duyurdu. Anlaşmaya göre ikramiye dâhil en düşük ücret net 4 bin 700 lira oldu.

CHP'li Maltepe Belediyesi'nde temizlik işçileri grevi sona erdirdi

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, sosyal medya paylaşımında, "Söz verdiğimiz gibi hem emekçilerimizi hem de Maltepe halkını memnun edecek bir sonuç aldık. Emekçilerimiz anlaşma ile sonuçlandırdığımız hak mücadelesinin ardından yeniden görevinin başında. Maltepe genelinde temizlik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

Maltepe'de belediye işçilerinin 23 Şubat'ta başlattıkları grev sebebiyle toplanmayan çöp yığınları tepkilere neden olmuştu.

İLGİLİ HABERLER

Sit alanı ne demek?Sit alanı ne demek?Diyarbakır sokaklarında asfalt çalışmaları devam ediyorDiyarbakır sokaklarında asfalt çalışmaları devam ediyorBağlar Belediyesinden evi yanan aileye moral ve destek ziyaretiBağlar Belediyesinden evi yanan aileye moral ve destek ziyareti​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalı​Zekât fitre ve infak yapacaklar muhtaç aileler için çabuk davranmalıMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecekMeteoroloji: Hava sıcaklıkları hafta ortasına kadar mevsim normalleri altında seyredecek
SIRADAKİ HABER