HaberlerGündemCHP'li İzmir Belediyesinden Charlie Hebdo destekçisi karikatüristlere davet!

CHP'li İzmir Belediyesinden Charlie Hebdo destekçisi karikatüristlere davet!

​İslam'a ve Hazreti Muhammed'e hakaret eden Charlie Hebdo dergisine arka çıkan Plantu'nun, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından online düzenlenecek festivale davet edilmesi tepki çekti. Tepkilerin ardından program iptal edildi.

CHP'li İzmir Belediyesinden Charlie Hebdo destekçisi karikatüristlere davet!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 16-25 Aralık tarihleri arasında Uluslararası İzmir Mizah Festivali düzenliyor.

Festival kapsamında 24 Aralık'ta yapılacak çevrimiçi söyleşiye Fransız karikatürist Jean Plantu ile siyonist Michel Kichka da davet edildi.

Sosyal medyadaki duyarlı Müslümanlar, her iki karikatüristin de İslam düşmanlığıyla öne çıktığına dikkat çekerek CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi.

Plantu'nun, İslam'a ve Hazreti Muhammed'e yönelik hakaret içeren yayınlarıyla bilinen Charlie Hebdo'ya destek çıktığını hatırlatan Müslümanlar, "Özür Dilemek istemiyorum, Mücadele Etmek istiyorum" diyerek alçak karikatürlere desteğini ortaya koyduğunu hatırlattı.

Plantu’nun Hazreti Muhammed'i karikatürize eden çizimlerinin olduğunu hatırlatan Müslümanlar, ayrıca Kürt vatandaşların Türkiye devleti tarafından boğazlandığını gösteren karikatürlerinin de olduğunu aktardı.

Müslümanlar, yine Plantu'nun, İslam’ı simgeleyen görüntülerle beraber vücuduna bomba koyarak İslam’ı "terörle eşdeğer" noktada gösteren karikatürlerinin de olduğuna dikkat çekti.

Geçtiğimiz gün CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Kur'an-ı Kerim'i Türkçe okutarak büyük bir skandala daha imza attığını hatırlatan Müslümanlar, CHP'li belediyelerin son günlerde adeta bir yerlerden talimat almışçasına Müslüman toplumun inancını hiçe sayan projeler yürüttüğünü ifade etti.

Müslümanlar, bir çok yetkiliyi Twitter üzerinden etiketleyerek bu programa izin verilmemesi gerektiğini söyledi.

Bu yöndeki talepleri gören İzmir Valisi Yavuz Selim Koşger de programın iptal edildiğini açıkladı.

CHP'li belediyeden ise şu ana kadar programın iptal edildiğine dair bir açıklama yapılmadı.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER