HaberlerGündemCHP'li Fikri Sağlar başörtülü hâkimleri hedef aldı

CHP'li Fikri Sağlar başörtülü hâkimleri hedef aldı

Sağlar, "Yargılandığım zaman, türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde, haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var." diyerek CHP zihniyetinin başörtülü kadınlara karşı tavrını bir kez daha gözler önüne serdi.

CHP'li Fikri Sağlar başörtülü hâkimleri hedef aldı

Temeli, İslam düşmanlığı üzerine kurulan olan CHP zihniyeti, bu genetik özelliğini günümüzdeki uygulayıcılarına da aktarıyor.

Camileri ahıra çeviren, ezanın aslını değiştiren, âlimleri asan, başörtüsünü yasaklayan CHP’nin bir asırlık bu tıynetini ırsi olarak içerisinde barındıran günümüz İslam düşmanları, her fırsatta İslam'a olan kinlerini kusuyor.

Bu güruhun son temsilcilerinden biri eski Kültür Bakanlığı ile Denizcilikten Sorumlu Devlet Bakanlığı görevlerini üstlenen, halen CHP Parti Meclisi Üyesi olan Fikri Sağlar oldu.

CHP'li Sağlar katıldığı bir televizyon programında başörtülülere karşı ayrımcılık ve nefret söyleminde bulunarak "Türbanlı bir hâkimin benim haklarımı koruyacağı konusunda kuşkum var." dedi.

28 Şubat'ın yasakçı zihniyetini hala taşıdığını açıkça belli eden Fikri Sağlar, "Kendimden söylemek istiyorum ben yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var. Bazıları militanca ve ideolojik takıyor. Bununla mücadele edilmeli." ifadelerini kullandı.

Moderatör Şirin Payzın'ın da Sağlar'ın sözlerine tepki vermeyerek kafa sallaması dikkat çekti.

Fikri Sağlar'ın başörtülü hâkimleri hedef alan açıklamaları sosyal medyada tepkilere neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sonrası kullanıcılar Fikri Sağlar'ı eleştirdi.

İLGİLİ HABERLER

Pervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadı
SIRADAKİ HABER