HaberlerGündemCHP İstanbul Sözleşmesi için Danıştay'a başvurdu

CHP İstanbul Sözleşmesi için Danıştay'a başvurdu

Meclis'te oy birliğiyle kabul edilen sözleşmeden idari kararla çıkılamayacağını savunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "Sözleşme hala yürürlüktedir." dedi.

CHP İstanbul Sözleşmesi için Danıştay'a başvurdu

Türkiye, Batılı değerlerin temel alındığı ve toplumsal dinamiklerin göz ardı edildiği İstanbul Sözleşmesi'ni feshetti. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesi halkın büyük bir kesimi tarafından memnuniyetle karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ise Türkiye'nin, aile kurumunu yıkıma götüren, cinsi sapkınların gayri ahlaki fiillerini dayatmak için manevra alanı kazandığı İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararının iptali için Danıştay'a başvurdu.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, "CHP kadın kolları olarak Danıştay'a açtığımız dava ile hukuk devletinin işlevselliğinin kanıtlanmasını bekliyor, savunulacak tek bir kelimesi olmayan bu kararın iptal edilmesini bekliyoruz. Şu çok net bilinmelidir ki İstanbul Sözleşmesi yürürlüktedir. Meclis'teki tüm partilerin oy birliğiyle kanunlaşan İstanbul Sözleşmesi'nin, TBMM'nin yani millet iradesinin yok sayılarak kaldırılması mümkün değildir. Bu uygulama anayasaya aykırıdır." dedi.

Aileyi ifsat eden İstanbul Sözleşmesi'ni savunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "İstanbul Sözleşmesi'ni geri getireceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER