HaberlerGündemChp İl Başkanı Sadık Atila"dan "İlaç Sistemi" Tepkisi

Chp İl Başkanı Sadık Atila"dan "İlaç Sistemi" Tepkisi

CHP İl Başkanı Sadık Atila, eczanelerden ilaç almaya giden vatandaşların sık sık değişen sistemler nedeniyle sıkıntıya düştüğünü ve ilaçlarını alamadığını söyledi.

Chp İl Başkanı Sadık Atila"dan "İlaç Sistemi" Tepkisi
CHP İl Başkanı Sadık Atila, eczanelerden ilaç almaya giden vatandaşların sık sık değişen sistemler nedeniyle sıkıntıya düştüğünü ve ilaçlarını alamadığını söyledi.

CHP İl Başkanı Atila, “Eczacılar, Eczanelere gelen hastaların ilaçlarını vermek ve nasıl kullanacaklarını anlatmak yerine, 'Hastaneye git doktoru bul, SGK'nın istediği maddeyi ilave etsin' veya 'SGK bu doktoru beğenmedi başka branştan doktor bul, reçeteni ona yazdır' diyerek, hastayı çevirmek zorunda kalıyorlar. İşin daha da kötüsü, SGK bazen aile hekimi ve hastaneyi de beğenmeyebiliyor. Bu durum vatandaşa ilaç ve sağlık danışmanlığı verecek bir mesleğe uygun olmayan bir durum. Hangi bilimsel veriler bu kadar sık değişebilir? Bir hafta önce 'Aranmaz' denilen şart, nasıl 1 hafta sonra yeniden eklenebiliyor?" dedi.

Hastaların ekonomik durumlarının göz önünde bulundurulması ve buna göre yeni düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çizen Atila, “Korkarım ki bu düzenlemeler yapılmazsa gece yarısı acil ilacını almaya gelen hasta veya yakınları tarafından Eczacılar darp edilebilirler. Eczacıların can güvenliği risk altına girmiştir. AKP hükümeti vatandaş ve eczacıyı karşı karşıya getirmektedir. Bu durum acil olarak düzeltilmelidir” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER