HaberlerGündemCHP İl Başkanı Kalınomuz: Suçumuz partiyi belediyeden yönetmemek

CHP İl Başkanı Kalınomuz: Suçumuz partiyi belediyeden yönetmemek

Yönetim kurulu üyelerinin üçte ikisinin istifası sonucu düştüğü belirtilen CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz, istifa edenlere ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yüklendi. Büyükşehir Belediyesi’nin darbesiyle düştüklerini ifade eden Kalınomuz, “Burada çakılı bir çivisi olmayanlar, buradan çivi sökmeye kalkıyorlar. Biz partimizi kötü yönettiğimizi hiç düşünmüyoruz. Bu partiyi kavgaya da sürüklemedik. Ben il başkanlık koltuğunda oturuyorum. Bu partiyi il binasından yönetiri

CHP İl Başkanı Kalınomuz: Suçumuz partiyi belediyeden yönetmemek
Yönetim kurulu üyelerinin üçte ikisinin istifası sonucu düştüğü belirtilen CHP Aydın İl Başkanı Barkan Kalınomuz, istifa edenlere ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yüklendi. Büyükşehir Belediyesi’nin darbesiyle düştüklerini ifade eden Kalınomuz, “Burada çakılı bir çivisi olmayanlar, buradan çivi sökmeye kalkıyorlar. Biz partimizi kötü yönettiğimizi hiç düşünmüyoruz. Bu partiyi kavgaya da sürüklemedik. Ben il başkanlık koltuğunda oturuyorum. Bu partiyi il binasından yönetirim. Ben zabıta il başkanı olmam. Ben itfaiyeci il başkanı olmam. Belediye başkanından talimat almam, ben zabıta müdüründen talimat almam. Ben yaver olmam. Ben çantacı olmam. Benim bir tek kusurum varsa bu partiyi belediyenin içerisine tıkmamaktır. Ben belediye başkanından, zabıta müdüründen talimat almam. Biz bu partiyi partiden yönetmeye çalıştık. En büyük kusurumuzdur bu bizim. Bize karşı olan bu tavır, il başkanı olduğum gün başladı, bugünlere geldik.” dedi.

Barkan Kalınomuz, il binasında partililerin katılımı ile basın toplantısı düzenledi. İl yönetim kurulunun düştüğüne dair ellerine ulaşan resmi bir yazı olmadığını, yazı gelene kadar görevine devam edeceğini belirten Kalınomuz, Başkan Çerçioğlu'nu eleştiri yağmuruna tuttu. Seçildiği günden beri, "Ne zaman görevden alınırız?" düşüncesi ile hep tetikte görev yaptığını belirten Kalınomuz, partinin her kademesinde görev alabileceğini belirterek, tuvaletini temizleyecek kadar CHP'yi çok sevdiğini söyledi. Tehditle ve zorlamayla görevinden istifa eden üyeleri fareye, istifa etmeyenleri de aslana benzeten Kalınomuz, sosyal proje olan AYBA’nın siyasi amaçlar için kullanıldığını da iddia etti.

Kalınomuz, CHP İl Yönetim Kurulu'ndan istifalar olduğunu hatırlatarak, "İstifaların çoğunluğu, belediye meclis üyeliğine adaylık içindir. Bir kısmı da devamsızlıktan dolayı üyelikten düşürülmüştür. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın büyük bir kısmı da, 'Çocuğunu, yeğenini işten atarız, işyerini kapatırız ve ceza yazarız' tehditleriyle mecburen istifa ettiler. Benimle uğraştıklarının yarısı kadar AKP ile uğraşsaydılar, yüzde 43,8 değil, hanımefendinin bahsettiği gibi yüzde 65 oy alırdık. Ben partiye il başkanlığı yapmaya geldim. Birilerinin adamı olmak için gelmedim. Yaverlik yapmak için gelmedim. Çantacı olmaya da gelmedim." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Ezan bir milletin özgürlük nişanesidirEzan bir milletin özgürlük nişanesidir​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldı
SIRADAKİ HABER