HaberlerGündemCeyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

CHP'li Ceyhan Belediyesine yönelik suç örgütü kurmak, rüşvet ve irtikap soruşturmasında gözaltına alınan 17 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan şüphelilerden 8'i savcılık sorgusunun ardından, 3'ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir, belediye personeli Şevket Açan ve müteahhit Murat İnanır tutuklandı. Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler'in ise ev hapsine karar verildi.

Adana'nın Ceyhan ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından mart ayında görevden alınmıştı. Aydar, 2013 yılında yargılandığı ruhsatsız silah bulundurmak ve silahla tehdit etmek suçlarından görülen davada 20 ay ceza almış ve bu yüzden görevden el çektirilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER