HaberlerGündemCeyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

CHP'li Ceyhan Belediyesine yönelik suç örgütü kurmak, rüşvet ve irtikap soruşturmasında gözaltına alınan 17 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan şüphelilerden 8'i savcılık sorgusunun ardından, 3'ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir, belediye personeli Şevket Açan ve müteahhit Murat İnanır tutuklandı. Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler'in ise ev hapsine karar verildi.

Adana'nın Ceyhan ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından mart ayında görevden alınmıştı. Aydar, 2013 yılında yargılandığı ruhsatsız silah bulundurmak ve silahla tehdit etmek suçlarından görülen davada 20 ay ceza almış ve bu yüzden görevden el çektirilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER