HaberlerGündemCeyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

CHP'li Ceyhan Belediyesine yönelik suç örgütü kurmak, rüşvet ve irtikap soruşturmasında gözaltına alınan 17 şüpheliden 5'i tutuklandı.

Ceyhan Belediyesinde rüşvet operasyonu: 5 tutuklama

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan şüphelilerden 8'i savcılık sorgusunun ardından, 3'ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mahkemeye sevk edilen eski Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir, belediye personeli Şevket Açan ve müteahhit Murat İnanır tutuklandı. Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler'in ise ev hapsine karar verildi.

Adana'nın Ceyhan ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Kadir Aydar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından mart ayında görevden alınmıştı. Aydar, 2013 yılında yargılandığı ruhsatsız silah bulundurmak ve silahla tehdit etmek suçlarından görülen davada 20 ay ceza almış ve bu yüzden görevden el çektirilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonu ele geçirildiMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyorMalatya’da karla mücadele çalışmaları devam ediyor
SIRADAKİ HABER