HaberlerGündemÇeşitli suçlardan aranan 89 kişi yakalandı

Çeşitli suçlardan aranan 89 kişi yakalandı

Gaziantep’te gerçekleştirilen asayiş uygulamalarında çeşitli suçlardan aranan 89 şüpheli yakalanırken uyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında ise gözaltına alınan 64 şüpheliden 13’ü tutuklandı.

Çeşitli suçlardan aranan 89 kişi yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde asayiş uygulamasının yanı sıra uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik operasyonlar gerçekleştirildiği belirtildi.

Bu kapsamda asayiş uygulamalarında, çeşitli suçlardan aranan 89 şüphelinin yakalandığı, uyuşturucu satıcılarına ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda ise 89 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 25’inin tutuklanarak cezaevine konulduğu ifade edildi.

Öte yandan, Şahinbey ilçesinde 2 şüphelinin ruhsatsız av bayi işlettikleri ve evlerinde de kurusıkı tabancaları namlu açmak suretiyle gerçeğe çevirdikleri tespit edilmesi üzerine şüphelilerin düzenlenen operasyonla gözaltına alındığı belirtildi.

Operasyonda evde yapılan aramada, 10 adet uzun namlulu tüfek, 13 adet havalı tüfek, 76 adet tabanca emniyet tertibat parçası, 6 adet namlu uzatma aparatı, 762 adet pompalı tüfek fişeği, bin 575 adet kurusıkı fişeği ve 2 bin 600 adet saçma ile çeşitli silah malzemeleri ele geçirdiği belirtilen açıklamada, şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi.

-1575 adet kurusıkı fişeği ve 2600 adet saçma ele geçirilmiş, 2 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Şehitkamil ilçesi Zeytinli Mahallesinde bir petrol istasyonunun oto yıkama alanında bulunan cihazdaki paraları çalan ve güvenlik kamerası kayıtlarından kimliği tespit edilerek düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüpheli, tutuklandı.

Ayrıca, Şahinbey ilçesi Konak Mahallesinde şüphe üzerine durdurulan bir ticari takside yapılan aramada ise bin 612 adet uyuşturucu hap ele geçirilirken M.E.A. isimli şüpheli gözaltına alındı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER