HaberlerGündemCerablus'ta traktöre tuzaklanan 150 kilo patlayıcı imha edildi

Cerablus'ta traktöre tuzaklanan 150 kilo patlayıcı imha edildi

Suriye'nin Cerablus kentinde, boş arazide park halindeki bir traktörün altında bulunan 150 kilo el yapımı patlayıcı, kontrollü şekilde imha edildi.

Cerablus'ta traktöre tuzaklanan 150 kilo patlayıcı imha edildi

Gaziantep Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cerablus kentinde boş arazide park halindeki traktörün altında el yapımı patlayıcının bulunduğu belirtildi.

El yapımı patlayıcının kontrollü bir şekilde imha edildiği belirtilen açıklamada, “Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus'ta, 20 Aralık 2020 günü saat 11.00 sıralarında Cerablus merkez Taşatan yol kenarında, boş arazide park halinde duran traktöre PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü tarafından konulduğu değerlendirilen bir adet uzaktan radyo frekans komutalı el yapımı yaklaşık 150 kilogram ağırlığında C4 patlayıcı madde, araç ile birlikte kontrollü şekilde patlatılmıştır. Olayda can kaybı ve yaralanma meydana gelmemiştir. Yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanılmıştır.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER