HaberlerGündemCerablus’ta eylem hazırlığında olan 2 PKK mensubu yakalandı

Cerablus’ta eylem hazırlığında olan 2 PKK mensubu yakalandı

Suriye'nin Cerablus kentinde, yerel kolluk birimlerince Kandura beldesinde bulunan devlet hastanesinde bombalama eylemi yapmak amacıyla keşif yapan 2 PKK/PYD/YPG'linin yakalandığı bildirildi.

Cerablus’ta eylem hazırlığında olan 2 PKK mensubu yakalandı

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada "Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen Cerablus’ta, yerel kolluk birimlerince 13 Şubat tarihinde saat 23.45 sıralarında ve 14 Şubat tarihi saat 01.50 sıralarında yapılan operasyonda, Cerablus/Kandura beldesinde bulunan devlet hastanesinde bombalama eylemi yapmak amacıyla keşif yapan U.E.H.ve F.E.A. isimli PYD/YPG/PKK/KCK Terör Örgütü mensupları yakalanarak gözaltına alınmış, şahıslar ile birlikte 1 adet Kalaşnikof marka piyade tüfeği ve bu tüfeğe ait 1 adet şarjör ile 25 adet fişek ele geçirilmiştir. Konuya ilişkin adli işlemler devam etmektedir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

EGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinEGM: Dikkatinizi telefona değil yola verinTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıTürkiye Somali'deki saldırıyı kınadıMalatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacak Malatya’da yarın itibaren “Haftalık Tematik Denetimler” başlanacakHava sıcaklığı 8 derece düşecekHava sıcaklığı 8 derece düşecekBakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"Bakan Yardımcısı Demircan: "Bitlis'e daha fazla sahip çıkmamız lazım"
SIRADAKİ HABER