HaberlerGündemÇavuşoğlu: "ABD'nin yaptırım kararı Türkiye'nin egemenlik haklarına saldırıdır"

Çavuşoğlu: "ABD'nin yaptırım kararı Türkiye'nin egemenlik haklarına saldırıdır"

​Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'nin yaptırım kararına sert tepki göstererek, kararın Türkiye'nin haklarına saldırı olduğunu belirtti.

Çavuşoğlu: "ABD'nin yaptırım kararı Türkiye'nin egemenlik haklarına saldırıdır"

Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 Hava Savunma Sistemi dolayısıyla ABD'nin uyguladığı yaptırım kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Çavuşoğlu, kararın hukuki ve politik olarak yanlış olduğunu söyledi.

Katıldığı br televizyon kanalında ABD'nin yaptırım kararını değerlendiren Bakan Çavuşoğlu "ABD'nin yaptırım kararı hukuken ve politik olarak yanlış. Bu Türkiye'nin egemenlik haklarına bir saldırıdır. S-400 anlaşması ABD'nin CAATSA yasasından önce yapılmıştı, bu nedenle bu yasaya bağlı yaptırım Türkiye'ye uygulanamaz. Geri adam atmayacağız." dedi.

Türkiye-ABD ilişkilerine ilişkin de konuşan  Çavuşoğlu, "ABD isterse Türkiye-ABD ilişkileri normalleşebilir, ancak Türkiye'nin Suriye politikasında beklentileri karşılanmalıdır." ifadelerini kullandı.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER