HaberlerGündemÇarşambalı gençler İsrail"i protesto etti

Çarşambalı gençler İsrail"i protesto etti

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği katliama dönüşen harekâtı protesto etmek isteyen Samsun Çarşambalı bir grup çocuk ve genç, basın açıklaması yaptı.

Çarşambalı gençler İsrail"i protesto etti
İsrail’in Gazze’ye düzenlediği katliama dönüşen harekâtı protesto etmek isteyen Samsun Çarşambalı bir grup çocuk ve genç, basın açıklaması yaptı.

Çocuk ve gençler, İmam Hatip Lisesi mezunu Yasir Özasma ile Çarşamba Lisesi 4. sınıf öğrencisi Ahmet Can Uzunoğlu'nun sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta kurduğu grup aracılığıyla Emirgan Parkı'nda toplandı. Gençler burada sloganlar atarak basın açıklaması yaptı. Aralarında ilkokuldan liseye kadar farklı yaşlardan çocuk ve gençlerin bulunduğu grup, ellerinde dövizler alıp arkalarına Filistin bayrağı asarak ilçenin Emirgan Parkı'na geldi. Tekbir getirip, 'Uyan da ses ver ey Müslüman', 'Gazze'ye direnişe bin selam', 'Kahrolsun İsrail' sloganları atan geçler adına basın açıklamasını Yasir Özasma okudu.

Özasma, "Bugün burada olmamızın nedeni zalimin karşısında mazlumun yanında olduğumuzu göstermektir. Müslümanlar şehit edilmektedir. Sağlık merkezleri ambulanslar özellikle vurulmaktadır. Burada tekrar söylüyoruz İsrail terör örgütüdür. Kınanmaktan, lanetlenmekten, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda eleştirilmekten anlamaz. Gücümüz yeterse güçle, yetmezse, sabredelim, dua edelim. Bizim savaşacak gücümüz yoksa eğer yağdıralım bedduayı, yağdıralım laneti, boykot edelim. Şüphesiz, Rabb'im bize yardım edecektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorBitlis Belediyesi karla mücadele çalışmasını sürdürüyorTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduTakla atan otomobilden emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulduHeyelanın kapattığı yol açıldıHeyelanın kapattığı yol açıldıYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorYoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Bingöl'ün çevre illeriyle ulaşımı sağlanamıyorMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacakMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak
SIRADAKİ HABER