HaberlerGündemÇanakkale ve Zonguldak'ta yüz yüze eğitime kar engeli

Çanakkale ve Zonguldak'ta yüz yüze eğitime kar engeli

​Coronavirus salgını nedeniyle uzun süredir yapılamayan yüz yüze eğitim, yoğun kar yağışı nedeniyle Çanakkale ve Zonguldak'ta bir gün daha yapılamayacak.

Çanakkale ve Zonguldak'ta yüz yüze eğitime kar engeli

15 Şubat Pazartesi günü (yarın) başlanması planlanan yüz yüze eğitim, Çanakkale ve Zonguldak beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle bir gün ertelendi.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 Şubat Pazartesi günü bazı okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Ayrıca, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olan engelli personel ile hamile personel de yarın idari izinli sayılacak.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada ise kentte yoğun kar yağışı beklendiğinden buzlanma ve don olayı gibi ağır kış koşullarının olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla yüz yüze eğitimin bir gün süreyle ertelenmesine karar verildiği bildirildi.

Valilik, eğitimin aksamaması için pazartesi günü uzaktan eğitim yapılacağını duyurdu.  

İLGİLİ HABERLER

​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut olduMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıŞanlıurfa'da Hizb-ut Tahrir baskınında gözaltına alınan 11 kişi serbest bırakıldıŞanlıurfa'da Hizb-ut Tahrir baskınında gözaltına alınan 11 kişi serbest bırakıldıBursa'da yolcu otobüsü su kanalına devrildiBursa'da yolcu otobüsü su kanalına devrildi
SIRADAKİ HABER