HaberlerGündemÇanakkale Belediyesi, Living Lab"ı ziyaret etti

Çanakkale Belediyesi, Living Lab"ı ziyaret etti

Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi (Living Lab), Çanakkale Belediyesi yetkililerini ağırladı.

Çanakkale Belediyesi, Living Lab"ı ziyaret etti
Başakşehir Belediyesi İnovasyon ve Teknoloji Merkezi (Living Lab), Çanakkale Belediyesi yetkililerini ağırladı.

Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit’in de aralarında bulunduğu heyet, Başakşehir Living Lab Merkezi'ni gezerek, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Merkezde geliştirilen ürünlerin ve hizmetlerin sergilendiği alanı, tasarım atölyesini, akıllı ev teknolojisi alanını gezen heyet, Başakşehir Living Lab’a hayran kaldı.

Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nde okuyan oğlunun tavsiyesi üzerine, merkezi araştırarak belediye olarak gelmeye karar verdiklerini belirten Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Başakşehir Living Lab gezisini değerlendirdi. Ünüvar, "Çanakkale Belediyesi olarak gençlik merkezi konusunda arayışımız vardı, Living Lab’ı görmek ve incelemek istedik. Çok etkilendim. İnsanların inovasyonun farkına varmalarını ve erken yaşta keşifler yapmalarını sağlayacak bir merkez. Türkiye’de patent sayısının çok az olduğunu biliyorum. Çocuklarımızın erken yaşlarda İnovasyona teşvik edilmesi adına bu merkez gerçekten çok önemli. Living Lab, illa bu boyutlarda olmasa bile küçük ölçeklerde Türkiye geneline yaygınlaştırılmalı." dedi.

Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit de "Türkiye’de pek çok bilim merkezi olduğunu biliyoruz ancak bu merkezlerde statik bir durum var. Burada ise enteraktif bir durum var. Burası hayatı çok güzel anlatıyor. Yerel yönetim bir şehrin kalbi, Başakşehir Belediyesi’nin böyle bir işe yönelmesi de çok doğru bir adım. Burası her kesime hitap ediyor. Erişim güçlüğü çeken herkesi buraya toplayacak bir yer. Belediyeye ait olması da, vatandaşın sahiplenmesi açısından önemli." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

PKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vuruldu
SIRADAKİ HABER