HaberlerGündemCan: Kenti, kente yaşayanlarla yönetmeye talibiz

Can: Kenti, kente yaşayanlarla yönetmeye talibiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, 2014 yerel seçimlerine yönelik çalışmalarında; Büyük Camii çevresindeki projelerini anlattı.

Can: Kenti, kente yaşayanlarla yönetmeye talibiz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Nedim Can, 2014 yerel seçimlerine yönelik çalışmalarında; Büyük Camii çevresindeki projelerini anlattı.

Başkan Can konuşmasına şimdiye kadar Ünye’de belediye başkanlığı yapmış olanlara, Ünye’ye yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek başladı. 2014 mahalli idareler seçimleri sonrasında Ünye Belediyesi başkanlığına seçilmesi dahilinde Büyük Camii etrafındaki belediye dükkanlarının yerine, yine büyük Camii külliyesi şeklinde oluşturacakları dükkan, altına 500-600 araç alabilen otopark, ve trafiğe kapalı açık alan şeklindeki projelerini, yine bu alanda yapacakları yerdeki vatandaşlar ile paylaştı.

MHP İlçe Başkanı Nedim Can, düşündükleri projeyi faaliyete geçirecekleri yerde afişler asıp, afiş üzerinde yine oradaki esnaflar ile paylaştılar. Başkan Can, “Allah nasip eder, Ünyeli hemşerilerimizde seçimlerde bize teveccüh gösterirse; MHP olarak Ünye’deki şimdiye kadar görüşüp istişare ettiğimiz arkadaşlarımız ile 9 ana başlıkta projelerimiz oldu. Bu manada sizlerin düşüncelerini alarak, bu projelerimize ilave edebileceğimiz projelerimiz olacaktır. Bu 9 proje kapsamından ilkini Büyük Cami etrafında MHP Ünye İlçe Başkanlığı ve ekip arkadaşlarımızla, belediye seçimlerini aldığımız taktirde Büyük Camii etrafındaki düzenleme ile işe başlayacağız. Camii’nin güney kısmındaki belediye dükkanlarını yıkıp, yerine yine camiye uygun bir külliye şeklinde dükkanlarımızı oluşturacağız. Altına 500-600 araç alabilecek şekilde otopark, durum ve şekile göre bu alanda trafiği kapatıp, açık alanlar oluşturmayı düşündüğümüz projemizi siz hemşerilerimize sunmak istedik. Bu manada sizlerle daima fikir alış verişi içerisinde olmayı arzuluyoruz. Bu projelerimize ilave edebileceğiz şeyler olabilir; bunları siz değerli hemşerilerimizin fikirlerinden istifade ederek ilave etmek isteriz.” Diye konuştu.

Başkan Can iktidarda olan Ak Parti’nin Kent Konseyi Projesi’ni 2005 yılında çıkardıklarını ancak ortada bıraktıklarına da dikkat çekerek, “Eğer biz seçimlerde kazanırsak, en önemli gördüğümüz bu proje ile vatandaşımızla iç içe olacağız. Kenti, kente yaşayanlarla yönetmeye talibiz.” Şeklinde konuştu.
MHP Ünye İlçe Başkanı Nedim Can’ın Büyük Camii etrafındaki düzenleme projesine MHP İl Genel Meclis Üyesi Kemal Aydın, CHP Ünye İlçe Başkanı İbrahim Orhan Bodancı, belediye meclis üyeleri, parti yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri bay ve bayan olmak üzere çok sayıda vatandaş katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Karda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKarda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKar yağışının ardından soğuk hava etkili olduKar yağışının ardından soğuk hava etkili olduBatman’da iki haftalık asayiş raporu açıklandıBatman’da iki haftalık asayiş raporu açıklandıBir yıl önce milyonlarca lira harcanarak restore edilen çarşı için yıkım kararıBir yıl önce milyonlarca lira harcanarak restore edilen çarşı için yıkım kararıİslam'ı hedef alan Yunanistan Başpiskoposuna tepkiler devam ediyorİslam'ı hedef alan Yunanistan Başpiskoposuna tepkiler devam ediyor
SIRADAKİ HABER