HaberlerGündemCamiler Ve Din Görevlileri Haftası

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası

Bu yıl 1 ile 7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle Malatya’da açılış programı düzenlendi.

Camiler Ve Din Görevlileri Haftası
Bu yıl 1 ile 7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ nedeniyle Malatya’da açılış programı düzenlendi.

Yeni cami avlusunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Burada konuşan İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, “Haftayı iyi değerlendireceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığımız, 1 ile 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftasının 2013 yılı temasını ‘Cami- Kadın ve Aile’ olarak belirlemiştir. Hafta boyunca hazırlanan programlarda, İslam dininin kadınlara tanıdığı kolaylıklar, Kur’an’da ve hadislerde kadınların yeri ve saygınlığı, Hz. Peygamber’in kadın ve aileye bakışı ve örnekliği gibi konular anlatılmaya çalışılacaktır” dedi. Gül, “İnönü Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Mustafa Altunkaya tarafından 1 Ekim 2013 tarihinde saat 13:00’da Belediye Konferans Salonu’nda ‘Mihrabın Tarihî Misyonu ve Toplumsal Değişimin Öncüleri’ konulu bir konferans verilecektir. Cami ve Kur’an kurslarımıza yardım eden hayır sahipleri ile din görevlisi iken dört yıllık ilahiyat fakültesini bitiren personelimize teşekkür plaketi verilecektir. Bayan vaizlerimiz tarafından kadınlara yönelik ‘Kadın-Cami buluşması’ konusunda yirmi camide vaaz ve konferans verilecektir. Ayrıca, elektrik ve su kullanımında tasarrufa gidilmesi, kan ve organ bağışı teşvik edilecek; hastane, huzurevi, cezaevi, sevgi evleri ve esnaf ziyaretleri yapılacak” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER