HaberlerGündemCamiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, teması “Cami, Kadın ve Aile” olan, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, din görevlilerinin sıkıntılarının çözülmesi için gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi. Camilerde aynı safta kardeşlik hisleriyle kılınan namazların birlik ve beraberlik açısından son derece önemli olduğunu belirten Emirdağ,

Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı
Diyanet-Sen Aydın Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, teması “Cami, Kadın ve Aile” olan, 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yaptığı basın açıklamasında, din görevlilerinin sıkıntılarının çözülmesi için gerekli adımların atılması gerektiğini söyledi. Camilerde aynı safta kardeşlik hisleriyle kılınan namazların birlik ve beraberlik açısından son derece önemli olduğunu belirten Emirdağ, din görevlilerinin toplumun geleceğinde önemli bir yer teşkil ettiğini vurguladı.


Haftayla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Emirdağ, Türkiye'nin ve Aydın'ın en ücra köşelerinde dahi yükselen cami ve minarelerin merhametin, kavuşmanın, acıyı paylaşmanın ve yardım duygularının anlam kazandığı kutsal mabetler olduğunu söyledi: "Din görevlileri, toplumda geçmişten bu yana rol model olmuşlardır. Cami yetkililerimiz, mesleğin verdiği görevlerden öte mesleklerine duydukları aşkla şevkle çalışıyorlar. Ahlâklı, dinî bilgisi tam, ülkeye ve millete faydalı olacak gençleri yetiştiriyorlar. Kişinin hem dünyasını hem de ahiretini kurtarmak için gerekenleri öğretiyor ve yol gösteriyorlar. Bütün bunlarla beraber insan ve toplumun manevi huzuru için çalışıp ülkenin ve ilimizin geleceği için önemli bir yer teşkil ediyorlar."

Diyanet-Sen Şube Başkanı Ahmet Emirdağ, din görevlilerinin zamana tâbi olmayan duruşları, her saat işbaşında olmaları, herkes ailesiyle bayramda seyranda tatildeyken onların hizmet etmelerini sadece takdir etmekle yetinmeyerek, daha iyi şartlar altında yaşam standartlarını gelişen Türkiye'nin gerisinde bırakmadan yükseltmek gerektiğini belirtti. Emirdağ, “Türkiye'de camilerimiz halk eliyle ülkeye kazandırılıyor fakat birçok yerde imamlarımız için lojmanlarımızın olmaması, yaklaşan kış gününde ihtiyaç duyulan sıcak suyun olmaması, camilerde bayanlar için ayrılan yerlerin olmaması gibi birçok sorunla karşı karşıyayız. Camilerimize ve din görevlilerimize hakettikleri manada, gerek devlet eliyle gerek halk eliyle el uzatmalı. Ülkenin dört bir tarafında birçok sıkıntılarla boğuşarak, çocuklarımızın daha anlamlı yetişmesi adına gece gündüz demeden çalışan Kur'ân kursu öğreticilerimiz, vaizlerimiz, murakıplarımız, vekil din görevlilerimiz, fahri çalışanlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Aydın halkımızın ve meslektaşlarımın Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyoruz.” dedi.

Basın açıklamasına Diyanet-Sen Aydın Şube Yönetim Kurulu üyeleri Bekir Şen, Abdurrahman Çalışkan, Enver Döngel ve Fatih Özkar da katıldı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER