HaberlerGündemCam Kemik Hastası Çocuğun Topladığı Mavi Kapaklar Sandalye"ye Dönüşecek

Cam Kemik Hastası Çocuğun Topladığı Mavi Kapaklar Sandalye"ye Dönüşecek

Fethiye’de cam kemik hastası bir kız öğrencinin topladığı mavi kapaklar engelli bir kişiye tekerlekli sandalye olacak.

Cam Kemik Hastası Çocuğun Topladığı Mavi Kapaklar Sandalye"ye Dönüşecek
Fethiye’de cam kemik hastası bir kız öğrencinin topladığı mavi kapaklar engelli bir kişiye tekerlekli sandalye olacak.

Menteşeoğlu İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Cam kemik hastası İrem Munarlı tekerlekli sandalye ile kapı kapı gezerek topladığı mavi kapakları Fethiye Belediyesi çevre müdürlüğüne teslim etti. Öğretmeni ve annesiyle topladığı kapakları FETAV’a getiren cam kemik hastası İrem Munarlı bir engelliye tekerlekli sandalye sağlanması için topladığı 2 Bin adet mavi kapağı Belediye çevre mühendisliği yetkilisi Seda Soydemir’e teslim etti. Engelli sandalyesi üzerinde topladığı kapakları teslim etmenin sevincini yaşayan İrem Munarlı (11) bir engelli kardeşimize destek vermenin sevincini yaşıyorum” dedi.

Seda Soydemir ise, “Toplanan bu kapakları diğer kapaklarla buluşturup 250 kilograma tamamlayıp bir tekerlekli sandalyeyi daha ihtiyaç sahibine vereceğiz. Engelli bir kızımızın bu örnek davranışını kutluyorum” dedi.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİ MAVİ KAPAKLA CAM KEMİK HASTASI GENCİ TEKERLEKLİ SANDALYE SAHİBİ YAPTI

Fethiye Merkez Atatürk ilkokulu öğrencileri okulda topladıkları 250 kilogram mavi kapakla cam kemik hastası bir genci tekerlekli sandalye sahibi yaptı. Doğuştan cam kemik hastası olan Faralya Köyünden 27 yaşındaki Ümit Göktepe’nin iyice eskimiş haldeki tekerlekli sandalyesi ilkokul öğrencilerinin topladığı mavi kapaklarla yeni bir tekerlekli sandalye’ye dönüştürüldü. Fethiye Merkez Atatürk İlkokul müdürü Ercan Tuna ve öğrenciler üzerinde “Ne oldum değil,

Ne olacağım” yazılı bir afişle Fethiye belediyesi kültür merkezine gelerek tekerlekli sandalye’yi Belediye çevre mühendisliği yetkilisi Seda Soydemir ile birlikte Cam kemik hastası Ümit Göktepe’ye teslim etti. Ümit Göktepe doğuştan cam kemik hastası olduğunu söyleyerek, "Öğrenci arkadaşlarım yapmış olduğu bu örnek davranıştan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdürü Ercan Tuna’da “Öğrencilerimiz sosyal yardımlaşma ve dayanışma kulübü olarak topladıkları mavi kapakları Belediyemize teslim etti. Umarım Ümit Göktepe kardeşimize hayatında kolaylıklar sağlar” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Otomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıKısıtlamadan muaf listesi genişletildiKısıtlamadan muaf listesi genişletildiCumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan İtalya Başbakanı Conte ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüDiyanet İşleri Başkanı Erbaş, Suriye İslam Meclisi Başkanı Rufai ile görüştüTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 169 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER