HaberlerGündemÇağlayan Adliyesi'nde toplanan 9 kişi gözaltına alındı

Çağlayan Adliyesi'nde toplanan 9 kişi gözaltına alındı

İstanbul Valiliği, Çağlayan Adliye meydanında toplanan ve uyarılara rağmen dağılmayan 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Çağlayan Adliyesi'nde toplanan 9 kişi gözaltına alındı

Valilikten, konu ile ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal medya hesaplarından yapılan 'Bugün (dün) saat 13.00’te Çağlayan Adliye meydanında toplanma' çağrıları doğrultusunda, 25 kişilik bir grubun meydanda toplandığı tespit edilmiştir.

Toplanan şahıslara İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce, Kâğıthane Kaymakamlığınca Umumi Hıfzıssıhha Meclis Kararı ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 32/Ç maddesi uyarınca toplum sağlığının korunması amacıyla açık alanlarda yapılacak toplantı ve benzeri etkinliklerin 11 Şubat 2021 tarihinden itibaren dört gün süreyle yasaklandığı bildirilerek, dağılmaları istenilmiştir.

Yapılan uyarılara riayet etmeyerek alandaki eylemi sürdüren ve güvenlik güçlerine mukavemet ederek direnen 7 erkek, 2 kadın toplam 9 şüpheli şahıs Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan T.K, F.Y, C.U, Z.Ç, S.K, M.Y, E.Ö, E.Ç ve R.Y adlı şahıslar hakkında tahkikat işlemleri devam etmektedir.

Şahısların yapılan arşiv sorgulamasında; 5 şahısın 'Silahlı Terör Örgütlerine Üye Olmak ve Yönetmek, Terör Örgütü Propagandası Yapmak' suçlarından arşiv kayıtlarının olduğu, ayrıca şahısların tamamının; 'Görevi Yaptırmamak İçin Direnme, 2911 Sayılı Kanuna muhalefet, Görevli Memura Mukavemet, Devletin Birliğini ve Ülkenin Bütünlüğünü Bozma, Tehdit ve Mala Zarar Verme' gibi suçlardan da birden fazla kayıtlarının bulunduğu, R.K adlı şahsın 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan firari olarak arandığı tespit edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İLGİLİ HABERLER

Otomobil karşı yöne geçerek iki araca çarptı: Bir ölü, bir yaralıOtomobil karşı yöne geçerek iki araca çarptı: Bir ölü, bir yaralıUyuşturucu madde ticareti yapan 94 kişi tutuklandıUyuşturucu madde ticareti yapan 94 kişi tutuklandıElektronik ev eşyaları engelli vatandaşlar için daha erişilebilir olacakElektronik ev eşyaları engelli vatandaşlar için daha erişilebilir olacakSiirt geneli köy envanter çalışması başlatıldıSiirt geneli köy envanter çalışması başlatıldıVan’da 122 kilogram uyuşturucu ele geçirildiVan’da 122 kilogram uyuşturucu ele geçirildi
SIRADAKİ HABER