HaberlerGündemCadde ve sokaklarda hummalı Coronavirus temizliği

Cadde ve sokaklarda hummalı Coronavirus temizliği

Batman'da salgınla mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması fırsata çevrilerek cadde ve sokaklarda temizlik seferberliği başlatıldı.

Cadde ve sokaklarda hummalı Coronavirus temizliği

Batmanlı vatandaşlar sokağa çıkma kısıtlamasına uyarken, kısıtlamadan muaf tutulan temizlik personelleri ise cadde ve sokaklarda Covid-19'a karşı temizleme, ilaçlama ve yıkama çalışması yaptı.

Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, gruplar halinde cadde, sokak, park ve kaldırımları deterjanlı sularla yıkayarak dezenfekte etti.

Aynı şekilde kısıtlamadan muaf tutulan esnaf ve iş yerleri sahipleri de belirtilen süre zarfında iş yerlerini açık tutuyor. Kimi vatandaşların da zaruri ihtiyaçları için esnaftan alışveriş yaptıktan sonra eve döndüğü görüldü.

Ayrıca, polis ekiplerinin çevrede geniş güvenlik önlemleri aldıkları ve oluşturdukları kontrol noktalarında kimlik kontrolü yaptıkları görüldü.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER