HaberlerGündemBuzağılar güzellikte yarıştı

Buzağılar güzellikte yarıştı

Muğla'nın Menteşe ilçesinde düzenlenen 9. Buzağı Güzellik Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Jüri karşısına biberonlarıyla çıkan buzağılar, zaman zaman sahiplerine zor anlar yaşattı. Yerkesik Meydanı'nda, 30. Yerkesik Boğa güreşleri kapsamında düzenlenen yarışmada buzağılar jüri karşısına çıktı. "Süt" ve "Kombine" kategorilerinde yarışan buzağılar, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerince genel görünüş, boy, bacaklar, vücut kapasitesi ve ırk özellikleri bakımından değerl

Buzağılar güzellikte yarıştı
Muğla'nın Menteşe ilçesinde düzenlenen 9. Buzağı Güzellik Yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Jüri karşısına biberonlarıyla çıkan buzağılar, zaman zaman sahiplerine zor anlar yaşattı. Yerkesik Meydanı'nda, 30. Yerkesik Boğa güreşleri kapsamında düzenlenen yarışmada buzağılar jüri karşısına çıktı. "Süt" ve "Kombine" kategorilerinde yarışan buzağılar, Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkililerince genel görünüş, boy, bacaklar, vücut kapasitesi ve ırk özellikleri bakımından değerlendirildi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaptığı açıklamada yarışmaya katılımın yüksek olduğunu belirterek, "Yarışmaya olan ilgi her geçen yıl artıyor. Önümüzdeki yıllarda yarışmanın, daha geniş kapsamlı yapılarak devam etmesini istiyorum. Yarışmanın birincilerini çeyrek altınla, ikincilerini ve üçüncülerini ise iki çuval buzağı yemiyle ödüllendireceğiz." dedi.

Yarışmayı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Güven, Levent Ünver ve Murat Gökalp ile diğer vatandaşlar da seyretti.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER