HaberlerGündemBüyükşehir'de 10 bin dönüm tarım arazisi suya kavuşuyor

Büyükşehir'de 10 bin dönüm tarım arazisi suya kavuşuyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sulama Kanalı Projesi ile 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşacağını söyledi.

Büyükşehir'de 10 bin dönüm tarım arazisi suya kavuşuyor
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sulama Kanalı Projesi ile 10 bin dönüm tarım arazisinin suya kavuşacağını söyledi.

Toçoğlu, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş ile Sakarya Nehri'nin doğu bölgesinde devam eden Sulama Kanalı Projesi'nde incelemelerde bulundu. İnşaatı devam eden proje kapsamında 11 mahallenin tarımsal üretimine önemli bir katkı sağlanacağını belirten Başkan Toçoğlu, bu çalışmalar ile yaklaşık 10 bin dönümlük tarım arazisinin su ihtiyacının karşılanacağının altını çizdi. Toçoğlu, şu bilgileri verdi:

“HES bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine Sakarya Nehri'nden hemşehrilerimizin arazilerine sulama suyu ulaştıracağımızı belirtmiştik. Ardından hızlı bir şekilde Sulama Kanalı Projemizde çalışmalarımızı başlatmıştık. Hamdolsun, çalışmalarımızı önemli ölçüde tamamladık. Kalan bin metrelik hattın döşenmesinin ardından kanalımızı devreye alacağız. İnşallah kısa süre içerisinde Sakarya Nehri'nden alacağımız sulama suyunu arazilerimize ulaştıracağız. Projemiz, bölgede yaşayan hemşehrilerimize ve çiftçimize hayırlı olsun.”

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER