HaberlerGündem"Büyükşehir ve ESKİ'den hizmet alamıyoruz"

"Büyükşehir ve ESKİ'den hizmet alamıyoruz"

Tekman Belediye Başkanı Ali Sait Fırat, ilçelerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Su Kanalizasyon İdaresi'nin (ESKİ) görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini söyledi. Fırat, söz konusu kurum ve kuruluşların yasal olarak yapması gereken yatırımları kendilerinin yaptığını bunun ise mağduriyetlerde neden olduğunu ifade etti. Tekman Belediye Başkanı Ali Sait Fırat 4 aylık hizmet süresini basın açıklamasıyla değerlendirdi. Fırat, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası’nın yürürlüğe girmesin

"Büyükşehir ve ESKİ'den hizmet alamıyoruz"
Tekman Belediye Başkanı Ali Sait Fırat, ilçelerinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Su Kanalizasyon İdaresi'nin (ESKİ) görev ve sorumluluklarını yerine getirmediğini söyledi. Fırat, söz konusu kurum ve kuruluşların yasal olarak yapması gereken yatırımları kendilerinin yaptığını bunun ise mağduriyetlerde neden olduğunu ifade etti.
Tekman Belediye Başkanı Ali Sait Fırat 4 aylık hizmet süresini basın açıklamasıyla değerlendirdi. Fırat, 6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası’nın yürürlüğe girmesine rağmen, Tekman’ın Büyükşehir ve ESKİ’den hizmet alamadığından şikayetçi oldu. Fırat, 2014’ün Erzurum ve Tekman için kayıp yıl olduğunu ileri sürdü. Büyükşehir Belediyesi ve ESKİ’nin Tekman’a yatırım yapmadığının altını çizen Fırat,”6360 Sayılı Büşükşehir Belediye Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle ilçemizin içme suyu, kanalizasyon, yol gibi temel alt yapı sorunlarının çözüme kavuşturulacağını ümit etmiştik. Ancak hayal kırıklığına uğradık. Büyükşehir ve ESKİ görev ve sorumluluklarını yerine getirmediği için kısıtlı imkanlar ile belediye olarak biz yatırımları yapmaya çalışıyoruz.” dedi.
Önceki yıllarda Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından belediyeye hibe edilen iş makinasının da Büyükşehir Belediyesi tarafından ellerinden alındığını iddia eden Fırat, "AKP’li Büyükşehir Belediyesi ilçelere hizmette ayrımcılık yapıyor. Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından belediyemize hibe edilen iş makinası elimizden alındı. Büyükşehir Belediyesi yeni yasayla genel bütçeden yüzde 40 daha fazla pay alıyor. Bu pay ilçelere hizmet için büyükşehire aktarılıyor. Ancak genel bütçeden payımızı aktarılan paranın hizmet olarak karşılığını alamamaktayız.” diye konuştu.
İlçenin problemlerinin çözümü için Büyükşehir ve ESKİ’ye gittiklerinde muhatap bulamadıklarını da savunan Fırat, "Büyükşehir Belediyesi’ne veya ESKİ’ye gittiğimizde kendimize muhatap bulamıyoruz." ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER