HaberlerGündemBüyükşehir Belediyesi’nden ağır tonajlı araçlara sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi’nden ağır tonajlı araçlara sıkı denetim

​Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehir içerisine sadece belirli saatlerde girebilen ve "Şehir içi Girişi İzin Belgesi" olması gereken 3 bin 500 kilogram ve üzeri ağır tonajlı araçları sıkı takipte tutuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nden ağır tonajlı araçlara sıkı denetim

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kent içinde çalışan ve azami yükü 3 bin 500 kilogramın üzerinde olan ağır tonajlı araçlara yönelik rutin uygulamalarını aralıksız sürdürüyor.

Zabıta ekiplerinin Coronavirus tedbirlerine uyarak yaptığı denetimlerde özellikle ağır tonajlı araçlar, hafriyat kamyonları, beton mikser, kömür kamyonları gibi araçlar kontrol ediliyor. Üzeri branda ile kapalı olmayan, aşırı yük taşıyan ve tekerlerinden yollara çamur dökülen araçlar uyarılıyor ve cezai işleme tabi tutuluyor.

Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı Trafik Zabıta ekiplerince kentin farklı noktalarında günlük yapılan denetimlerde araçların istiap haddi ile hafriyat ve mıcır kamyonlarının üzerinin branda ile örtülü olması kontrol edildi. Denetimlerde ayrıca araç sürücüleri kurallara uygun hareket etmeleri için uyarıldı.

Ticari taksi ve servis araçları da denetlendi

Ekipler, ağır tonajlı araç denetimlerinin ardından toplu taşıma yapan ticari taksi ve servis araçlarında Covid-19 tedbirleri ile ilgili incelemelerde bulundu. Araçların dezenfekte belgelerini inceleyen ekipler, şoför ve yolcuları maske takmaları konusunda uyardı.

İLGİLİ HABERLER

Yeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakYeşilay’ın “Yaşam Becerileri Eğitim Programı” 81 ilde uygulanacakFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandıFETÖ'nün TSK yapılanması operasyonunda 56 kişi yakalandıSalgın sürecinin çocuklar üzerindeki travmatik etkileriSalgın sürecinin çocuklar üzerindeki travmatik etkileriDoğu Anadolu Bölgesi illerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyorDoğu Anadolu Bölgesi illerinde kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyorFETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 40 gözaltı kararıFETÖ'nün mali yapılanmasına operasyon: 40 gözaltı kararı
SIRADAKİ HABER