HaberlerGündemButso'dan "Hızlı Tren" Kampanyasına Destek

Butso'dan "Hızlı Tren" Kampanyasına Destek

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Expo 2015 öncesi Antalya’ya hızlı tren yapılması için ATSO'nun başlattığı imza kampanyasına destek verdi.

Butso'dan "Hızlı Tren" Kampanyasına Destek
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Başkanı Yusuf Keyik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Expo 2015 öncesi Antalya’ya hızlı tren yapılması için ATSO'nun başlattığı imza kampanyasına destek verdi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Yönetim Kurulu Üyeleri hızlı tren projesine destek için Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak’ı ziyaret ettiler. Budak BUTSO yönetimine hızlı tren projesi ile ilgili bilgi verirken, bu projenin üç anlamı olduğunu belirtti.

ANTALYA DİĞER İLLERE GÖRE ULAŞILABİLİRLİKTE ÇOK GERİDE

Expo 2016’nın Antalya’nın en önemli organizasyonlarının başında olduğunu kaydeden Budak, ATSO’nun Expo 2016 ile ilgili bir çok çalışma yürüttüğünü ve yürütülen projenin de bölgenin tamamını ilgilendiren projeler olduğunu kaydetti. Budak hızlı tren ile ilgili olarak, “Antalya Türkiye’deki diğer illere göre ulaşılabilirlikte çok gerilerde. Bunu bir yolu hızlı trendir. Ankara- Konya arasında insanlar kebap yemeye gidiyorlar artık. Öyle bir entegrasyon sağlıyor hızlı tren. Eskişehir-Ankara bağlantısı tamam. İzmir bu projeksiyonun içinde var. Adana’ya kadar planlandı. İstanbul planlamanın içerisinde. Afyonkarahisar da var. Onun altında kalan iller de bizim illerimiz. Burdur, Isparta, Antalya" dedi.

1 MİLYON İMZA HEDEFLEDİK

Hızlı tren projesinin sadece Antalya’nın değil bölgenin projesi olduğunu vurgulayan Budak, "O yüzden biz dedik ki ‘Expo 2016 Antalya’ya hızlı trenle gelin’ kampanyası yapalım. Bunları yaparken 1 milyon imzayı hedefledik. Ekonomik varlığını da anlatarak hep beraber bu projeye destek verelim istiyoruz” şeklinde konuştu.

BUTSO DA İMZA ATTI

Konuşmaların ardından BUTSO Başkanı Yusuf Keyik ve Yönetim Kurulu Üyeleri ‘Expo 2016 Antalya’ya hızlı trenle gelin’ kampanyasına destek için imza attılar.

İLGİLİ HABERLER

DEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiMidyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”Midyat ESOB Başkanı Direkçi: “Gelir kaybı ve kira desteği başvurusu için ek süre verilsin”
SIRADAKİ HABER