HaberlerGündemBursa'da bayramda mezarlıklara ücretsiz otobüs kaldırılacak

Bursa'da bayramda mezarlıklara ücretsiz otobüs kaldırılacak

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda Ramazan Bayramı’nı yaşamaları için gereken her türlü tedbirin alındığını söyledi. Altepe, arife ve bayramın 1. günü kent mezarlığına ücretsiz otobüs kaldırılacağını açıkladı.

Bursa'da bayramda mezarlıklara ücretsiz otobüs kaldırılacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda Ramazan Bayramı’nı yaşamaları için gereken her türlü tedbirin alındığını söyledi. Altepe, arife ve bayramın 1. günü kent mezarlığına ücretsiz otobüs kaldırılacağını açıkladı.

Bayramların; sevginin, dostlukların ve hoşgörünün pekiştiği özel zamanlar olduğunu vurgulayan Altepe, şunları kaydetti: "Bayramlar; sevginin, dostluğun, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin yaşandığı, kırgınlıkların onarıldığı, küslüklerin sona erdiği anlamlı zamanlardır. Bugünlerde, Ramazan ayını Bursa’ya yakışır güzellikle geçirip bayrama ulaşmanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bursa’da Ramazan Bayramı’nın da huzur ve güven ortamında yaşanması için Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen tüm tedbirleri aldık, hazırlıklarımızı tamamladık. Tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram yaşamalarını diliyorum."

MEZARLIĞA ÜCRETSİZ SERVİS KALDIRILACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte huzurlu bir bayram yaşanması adına yapılan çalışmalar kapsamında Kent Meydanı’ndaki otobüs durağından, arife günü ile bayramın 1. günü 10.00 ile 17.00 saatleri arasında, her saat başı karşılıklı olarak Hamitler Kent Mezarlığı’na ücretsiz otobüs seferleri hizmet verecek. Hamitler’e ulaşımı sağlayan bu otobüs Kent Meydanı, Ulubatlı Hasan Bulvarı, İzmir Yolu, Yeni Mudanya Yolu, Filament Kavşağı, Kavaklı ve Albayrak caddeleri istikametini kullanıyor.

Ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları dahilinde raylı sistem ve otobüs işletmeciliği hizmetlerini yürüten BURULAŞ Genel Müdürlüğü, vatandaşların bayram süresince rahat ve güvenli bir biçimde yolculuk etmelerini sağlamak için her türlü önlemi alarak normal seferlerini sürdürecek. Vatandaşlar, ulaşımla ilgili her türlü talep ve şikayetlerini ise 444 99 16 no’lu ulaşım hattına bildirebilecekler.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Zabıta Müdürlüğü, Ramazan Bayramı süresince denetimlerini sürdürecek olup, 225 18 09–233 50 02–234 77 52–444 16 00 ve 153 no’lu telefonlara başvurulduğu takdirde vatandaşlara yardımcı olunacak. Bursalılar, bayram süresince görev yapacak olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Zabıta Karakolu’na 261 52 40 no’lu telefondan ulaşabilecekler. Ayrıca, yine bayram süresince 24 saat nöbetçi ekip bulunduracak olan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Nöbetçi Amirliği’ne 225 18 09 no’lu telefon ve Trafik Zabıta Karakolu’na 233 50 02–234 77 52 numaralı telefonlardan yapılan başvurular değerlendirilecek. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı’nda her türlü itfaiye hizmeti ve yangın ihtimaline karşı, 28 ayrı grupta 368 personel ve 73 araçla görevini sürdürecek. Bursalılar, ihtiyaç duyulması halinde itfaiyenin 110 numaralı yangın ihbar hattına ulaşabilecekler. Yollarla ilgili sıkıntılarda acil müdahaleler için Yol Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan nöbetçi ekibe ihtiyaç duyulması halinde vatandaşlar, 248 88 68 numaralı telefona başvurabilecekler. BUSKİ Genel Müdürlüğü’nün bakım ve onarım ekipleri, 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar, su ve kanalizasyonla ilgili her türlü şikayetlerini 185 veya 270 24 00 no’lu telefona bildirerek yardım isteyebilecekler."

Açıklamada, bayram süresince Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ekiplerinin de defin işlemlerini aralıksız sürdüreceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıİzmir'de 4.0 büyüklüğünde depremİzmir'de 4.0 büyüklüğünde deprem​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı
SIRADAKİ HABER