HaberlerGündemBursa, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ağırladı

Bursa, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma ilçesinde meyrana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ağırladı.

Bursa, Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ağırladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi, 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma ilçesinde meyrana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerini ağırladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Bursa Kadın Kuruluşları Birliği, Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği ile Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı işbirliğiyle Bursa’ya gelen madenci aileleri, Kayhan Döner Sofrası’nda Başkan Altepe’yle buluştu. Recep Altepe, Soma dostu şehirlerin başında Bursa’nın geldiğini söyledi. Afetin yaşandığı anda Soma’nın yanında olduklarını, şimdiden sonra da yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Başkan Altepe, “Ne yaşanırsa yaşansın, önemli olan geleceğe güvenle bakabilmektir. Onun için her zaman sizlere moral verecek, destek olacak bir Bursa daima var.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi´nin, şehit aileleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadığını, imkanlar nispetinde her türlü desteğin verildiğini kaydeden Altepe, “Bursa, güçlü bir şehir ve Soma’nın her zaman için desteklenmesini bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bugüne kadar gerektiği gibi ilgilendik, inşallah bundan sonra da aynı hassasiyetle ilgileneceğiz. Her türlü organizasyonla yanınızda olacağız.” diye konuştu.

Somalı şehit ailelerine Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı davete icabet ettikleri için teşekkür eden Altepe, afetzedelere sonraki hayatlarında başarılar diledi. 3 gün boyunca Bursa’da kalacak olan 57 kişilik heyet, Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği rehberler aracılığıyla ilin tarihi ve turistik değerlerini tanıyacak.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER