HaberlerGündemBursa Bisiklet Festivali coşkulu başladı

Bursa Bisiklet Festivali coşkulu başladı

‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi ve Yeşil Pedal Bisiklet Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘2. Bursa Bisiklet Festivali’, Tophane Saltanat Kapı’da gerçekleştirilen törenle başladı.

Bursa Bisiklet Festivali coşkulu başladı
‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle çalışmalarına yön veren Büyükşehir Belediyesi ve Yeşil Pedal Bisiklet Derneği işbirliğiyle düzenlenen ‘2. Bursa Bisiklet Festivali’, Tophane Saltanat Kapı’da gerçekleştirilen törenle başladı.

    Bu yıl 2.’si düzenlenen ‘Bursa Bisiklet Festivali’, yaklaşık 20 ilden 230 sporcuyu Bursa’da bir araya getirdi. ‘Denizden Dağa Bisikletle Yolculuk’ temasıyla hayata geçirilen festivalin açılış törenine Mehter Takımı’nın marşları damgasını vurdu. Sporcular Mehter Takımı ile bol bol fotoğraf çektirdi.

    ‘2. Bursa Bisiklet Festivali’nin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ödünç, Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin spora ve sporcuya verdiği değere ve desteğe dikkati çekti. Başkanvekili Ödünç, ‘Bursa Bisiklet Festivali’nin bisiklet sevdalılarını Bursa’nın güzellikleriyle buluşturacağına işaret ederek organizasyonun önemine dikkati çekti. Ödünç, festivalin bisiklet kullanımının yaygınlaşması adına da yararlı bir çalışma olduğunu belirtti.

    Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Başkanı Ertan Güler bisiklet sporunun bu sporun tutkunları için ‘aşk’ olduğunu söyleyerek farklı kentlerden gelen bisikletçilerin Bursa’yı denizinden dağına kadar her yönüyle daha yakından tanıyacağını kaydetti.

    Güler’in yanı sıra Yeşil Pedal Bisiklet Derneği Yönetim Kurulu üyeleri de festivalin detayları hakkında katılımcıları bilgilendirerek festivalin geleneksel hale getirilmesini planladıklarını söyledi.

    Konuşmaların sonrasında festivale katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara plaketleri verildi. Programın ardından bisikletçiler konfetiler eşliğinde şehir turu attı. Bisikletçiler, Heykel, Setbaşı, Yeşil, Haşim İşçan, Altıparmak, Çekirge, Acemler, İzmir Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mudanya Yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı ve Botanik Park kamp alanında son bulacak 22 km’lik bir şehir turunda Bursa’da renkli görüntülere imza attı.

    FESTİVAL PROGRAMI

    Birinci gün bisikletçiler Heykel, Setbaşı, Yeşil, Haşim İşçan, Altıparmak, Çekirge, Acemler, İzmir Yolu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Mudanya Yolu, Avrupa Konseyi Bulvarı ve Botanik Park kamp alanında son bulacak 22 kilometrelik bir şehir turu atacaklar. İkinci gün Botanik Park kamp alanından saat 07.30’da başlayacak tur, Avrupa Konseyi Bulvarı, Fuat Kuşçuğlu Caddesi, Yunuseli, Gündoğdu, Kurşunlu ve sahilden Mudanya rotasını izleyecek olan bisikletçiler Mudanya’dan da Eski Mudanya Yolu’ndan Bıtanik Park kamp alanına dönerek 70 Km’lik parkuru tamamlayacak. Üçüncü gün gerçekleştirilecek Uludağ etabı, saat 08.30’da otobüslerle teleferiğe hareketle başlayacak. Bursa’ya özgü sembollerden teleferiği kullanarak Bursa’nın panaromik görüntüsü eşliğinde Sarıalan’a çıkacak olan bisikletçiler, daha sonra Sarılan - Oteller Bölgesi - Bakacak - Bakacak Oteller Bölgesi ve Uludağ Yolu’ndan bisikletlerle şehir merkezine inerek bu kez de 55 km’lik parkuru tamamlayacak.

İLGİLİ HABERLER

Mardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklamasıEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiEzan Platformu: Arapça ezan yasağıyla İslam sosyal hayattan tecrit edilmek istendiŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekŞanlıurfa Müftülüğü ve Yeşilay işbirliği ile bağımlılıklarla mücadele edilecekSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde incelediSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, asfalt çalışmalarını yerinde inceledi
SIRADAKİ HABER