HaberlerGündemBülent Arınç: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var

Bülent Arınç: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir süre önce Fethullah Gülen Hocaefendi'yi ziyaret ettiğini belirterek, "Kendisini ziyaret edip dualarını istirham ettiğim muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var. Bizde bugün buradan ve daha sonra 51 vilayetten yapılan bu organizasyonlardan ona selamlarımızı gönderiyoruz. Rabbim uzun ömürler versin, himmetini ali eylesin. Rabbim dualarından

Bülent Arınç: Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bir süre önce Fethullah Gülen Hocaefendi'yi ziyaret ettiğini belirterek, "Kendisini ziyaret edip dualarını istirham ettiğim muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var. Bizde bugün buradan ve daha sonra 51 vilayetten yapılan bu organizasyonlardan ona selamlarımızı gönderiyoruz. Rabbim uzun ömürler versin, himmetini ali eylesin. Rabbim dualarından milletimizi ayırmasın." dedi.

Bülent Arınç, Uluslararası Türkçe Derneği (Türkçeder) tarafından bu yıl “Evrensel Barışa Doğru” temasıyla düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları'nın Bursa şenliğine katıldı. Atatürk Stadı'nda yapılan ve 30 bin Bursalının izlediği şenlikte konuşan Arınç, geçtiğimiz yıllarda da Bursa'da yapılan Türkçe Olimpiyatları gecelerinde birlikte olduklarını hatırlattı.

Arınç, şunları dile getirdi: "Bu akşam iftiharla görüyorum ki 10 binlerce kardeşimi stadyumu doldurdu, büyük bir coşku ile geceyi takip ediyor. Biraz önce gördüm, dışarıda birkaç bin insanın da stada giremeden ayrıldığını gördüm. Biraz önce şarkılarını izlediğimiz gençlerin her biri bir ülkeden geldi. Bu sene bu işin 11. yılı. 2003 yılından itibaren 10 etkinliğin hepsine büyük bir sevgi ile katıldım. Bu işi çok başarılı, çok faydalı görüyorum. Bakın 2003 yılında, 11 yıl önce 17 ülke ile başladı bu olimpiyatlar, şimdi 140 ülkeden geldiler. 10 senede 140 ülkenin katılımı gerçekleşti. 17 ülke geldiğinde 100 civarında gencimiz vardı. Bugün sadece sahne alanların sayısı bin 750, finallere kalanların sayısı 5 bini buluyor. BM'ye kayıtlı 190 ülke var, 140'ı bugün Türkiye'de. Bu yılki şölenin teması "Evrensel Barışa Doğru" ne kadar güzel. Bugün Suriye'de yaşanan olaylar büyük bir acı ve trajedidir. Binlerce insan öldü, binlerce insan topraklarından kaçmak zorunda kaldı. Kimse bunun çaresini bulamadı. Türkçe olimpiyatları bunun çaresini buldu. 140 ülkeden gelen gençlerin içinde Suriyeli çocuklarımız da var bugün."

"BİZ MUVAFFAK OLAMADIK, TÜRKÇE OLİMPİYATLARI 10 YILDA MUVAAFFAK OLDU"

Medeniyetler ittifakına atıfta bulunan Arınç sözlerine şöyle devam etti: "Bundan birkaç yıl önceki bir şölende ifade etmiştim, medeniyetler ittifakı denen bir şey varsa, diyalog, hoşgörü ve barış gerçekleşir ve terör belasından kurtulursak bu çok güzel bir şey. Ama buna muvaffak olamadık. Bu şölenler 10 yılda buna muvaffak oldular. Birbirlerini hiç görmeyen, kimisi beyaz, kimisi siyah, kimisi buğday tenli, kimisi sap sarı ama Türk okullarında yetişmiş, dilimizi konuşan bu çocuklar bize yeni bir dünya vaat ediyor. Dünya barışının bir hayal olmadığını mutlaka gerçekleşeceğini ifade ediyorlar."

"BU BÜYÜK BİR DESTAN"

"Bu muhteşem fikir, akıl alacak bir şey değil" diyen Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu büyük bir destan, büyük bir başarıdır. Her maraton ilk adımla başlar. İlk adımı atan, yol gösteren, fedakarlığı, feragati dünya çapında örnek gösteren muhterem büyüklerimizden Allah ebeden razı olsun. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, sizi bu okullarımız ve öğretmenlerimiz karşılıyor. Kapıyı çaldığınız her yerde Türk okulları var, bayrağı ile inancı ile, her şeyi ile. Buralara önden giden atlılar gibi gidenlere kucaklarımızı açmalıyız. O fedakar öğretmenler Boğaziçi, ODTÜ'yü bitirerek buralara gittiler. Onları candan kutluyorum, onlara candan selam olsun. Onları yetiştiren annelere-babalara binlerce selam olsun. O yollarda hayatını kaybeden Adem Tatlı'dan diğer kardeşlerime kadar hepsine rabbim rahmet eylesin."

"MUHTEREM BÜYÜĞÜMÜZ FETHULLAH GÜLEN HOCAEFENDİYE SELAM OLSUN"

Arınç, bu idealleri yaşatanlara gönül borcumuz bulunduğunu belirterek, "Türkiye'yi, Türkçeyi dünyada ses bayrağı haline getiren, İstiklal Marşı ile başlayıp Türkiye sevdası ile insanları buluşturan muhterem büyüğümüz Fethullah Gülen Hocaefendiye selam olsun. Bu sözler konuşulduğu zaman, en yakınımızdaki insanlar tereddüt ettiler, en uzağımızdakiler ise şüphe ile baktılar. 'Mutlaka bu işin altında bir bit yeniği, bir çıkar vardır' diye yanlış düşündüler. Dedikodu yaptılar, gıybet ettiler. Ama Hocaefendi ve ona inananlar hep müspet hareket etti. 'Biz misyoner değiliz, biz o ülkelerde Türkiye için bir gaye istemiyoruz, tek amacımız var, onların ocuklarını iyi yetiştirme ve dostluk köprüleri oluşturmak. Bugün herkes 11 yıl önce atılan adımların ne kadar faydalı olduğunu, Türkiye'ye ne kadar fayda sağladığını görüyor. Dün iftira adanlar, bugün onu tebrik ediyor. Sadece okullarımızdan ibaret değil bu okullar, şimdi üniversiteler kuruluyor. Hastanelerimizi kuruluyor, doktorlarımız faaliyete geçiyor. Türk bayrağının dalgalandığı her ülkede o ülkenin insanlarına hizmet götürülüyor."

"RABBİM UZUN ÖMÜRLER VERSİN"

Tarihte olduğu gibi yeniden büyük, yeniden güçlü bir medeniyetin ayağa kalktığını dile getiren Arınç, bütün dünyanın bunu saygıyla izlediğini vurguladı. Arınç, sözlerine şöyle devam etti: "Kendisini ziyaret edip dualarını istirham ettiğim muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi'nin sizlere selamları var. Bizde bugün buradan ve daha sonra 51 vilayetten yapılan bu organizasyonlardan ona selamlarımızı gönderiyoruz. Rabbim uzun ömürler versin, himmetini ali eylesin. Rabbim dualarından milletimizi ayırmasın."

İBRAHİM YAZICI UNUTULMADI

Bursaspor'un merhum Başkanı İbrahim Yazıcı'yı da hatırlatan Arınç, "Bir ay olmadı bu stadyumda Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'yı hakkın rahmetine uğurlamıştık. Ona Allah'tan rahmet dileyelim, mekanı cennet olsun." şeklinde konuştu.

Arınç, konuşmasının ardından, Türkçe Olimpiyatlarına sponsorluk desteği veren kurumlar temsilcilerine plaketlerini takdim etti.

İLGİLİ HABERLER

Savunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıSavunma Sanayii Başkanı Demir'den "ASELSAT 3U Küp Uydusu" açıklamasıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıMeteorolojiden 4 bölge için fırtına uyarısıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıİletişim Başkanı Altun'dan Batı'ya PKK mesajıŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü bulunduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyulduŞanlıurfa'da bir gecede 6 işyeri soyuldu
SIRADAKİ HABER