HaberlerGündemBudak"tan Yeni Sanayi Sitesi'ne Geçmiş Olsun Ziyareti

Budak"tan Yeni Sanayi Sitesi'ne Geçmiş Olsun Ziyareti

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeni Sanayi Sitesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük hasar gören Güven Oto ve Alkın Oto firmalarını ve bölge esnafını ziyaret etti.

Budak"tan Yeni Sanayi Sitesi'ne Geçmiş Olsun Ziyareti
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeni Sanayi Sitesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan yangında büyük hasar gören Güven Oto ve Alkın Oto firmalarını ve bölge esnafını ziyaret etti.

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ile birlikte yanan dükkanlarda incelemelerde bulunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, yedek parça ve ikinci el otomobil malzemeleri satan firmaların yöneticilerine geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangından duyduğu üzüntüyü dile getiren Budak, olayda can kaybı yaşanmamasının tek tesellileri olduğunu belirtti. Budak, işyerlerinin iş güvenliğine dönük önlemler konusunda titizlik göstermeleri gerektiğini, ancak bunun yanında sitelerdeki altyapı ve genel koruma önlemlerinin önemli olduğunu vurguladı.

Budak ve yönetim kurulu üyeleri daha sonra Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk ile birlikte bölgedeki dükkanlarda incelemelerde bulundu. Yeni Sanayi’de üretilen CityBike’ı test eden Budak, Irkın Makine yöneticileri Fahri Irkın ve Veli Irkın’ı yaratıcı çalışmalarından dolayı kutladı. Budak, “Sanayi siteleri üretim ve istihdam bakımından çok önemli yerler. Burada ciddi üretim yapan, katma değer yaratan işletmeler de bulunuyor. Ancak, Antalya’da sanayi sitelerinde ciddi bir sıkışıklık yaşanıyor, altyapı yetersiz kalıyor. Sitelerde büyüyemeyen işletmeler rekabet gücünü kaybediyor. Bu nedenle sanayi sitelerinde plan değişikliği yapılması, yeni siteler kurulması ve ATSO olarak ısrarla üzerinde durduğumuz Toplu İşyerleri Modelinin hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca Antalya’da artık küçük işletmelerin ortaklıkla büyüdükleri bir dönemin de başlaması zorunludur. Teknolojik değişmenin ve büyük firmaların yayılması karşısında küçük işletmelerin ortaklık yoluyla güçlenmeleri gerekiyor. Biz de oda olarak önümüzdeki dönemde bu yönde destekleyici çalışmalar yürüteceğiz” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Faizli bankalarda çalışmak caiz midir?Faizli bankalarda çalışmak caiz midir?Kısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındıKısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı112 Acil Çağrı Merkezi sayısı 55'e yükseldi112 Acil Çağrı Merkezi sayısı 55'e yükseldiİstanbul merkezli 6 ilde "torbacı" operasyonu: 36 tutuklamaİstanbul merkezli 6 ilde "torbacı" operasyonu: 36 tutuklamaÇeşitli suçlardan aranan 509 kişi asayiş uygulamalarında yakalandıÇeşitli suçlardan aranan 509 kişi asayiş uygulamalarında yakalandı
SIRADAKİ HABER