HaberlerGündemBucaklı hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Bucaklı hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı

Burdur’un Bucak ilçesinde, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 106 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Bucaklı hacı adayları kutsal topraklara uğurlandı
Burdur’un Bucak ilçesinde, hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara gidecek 106 hacı adayı için uğurlama töreni düzenlendi.

Hacı Ömer Ağa Camii’ndeki törene Bucak Belediye Başkanı Süleyman Mutlu, Kaymakam Mehmet Akçay, İlçe Müftüsü İshak Göksel, hacı adayları ve vatandaşlar katıldı. Müftü Göksel, hacı adaylarının Allah’ın daveti üzerine kutsal topraklara gittiklerini ifade ederek, "İnşallah hac vazifenizi layıkıyla yaparsınız ve analarınızdan doğduğunuz gibi günahsız, tertemiz yurdumuza dönersiniz. Allah herkese nasip etsin. Sizler, herhangi birinin daveti üzerine bu yolculuğa çıkmıyorsunuz. Allah’ın daveti üzerine icabet edip, O’nun davetine uyup, Kabe’yi görmeye gidiyorsunuz. Aynı zamanda, sevgili Peygamberimizi ziyaret edeceksiniz. Allah hepinizi ve hepimizi Peygamberimizin şefaatine nail eylesin.” diye konuştu.

Müftü Göksel, Bucak'tan bu yıl Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonu ile 51, acenteler aracılığıyla 55 olmak üzere toplam 106 hacı adayının kutsal topraklara gideceği bilgisini de verdi.

Kaymakam ve belediye başkanı da konuşmalarında Allah'ın hac farizasını yerine getirmeyi herkese nasip etmesi temennisinde bulundu. Hacı adayları Burdur İl Müftü Yardımcısı Halil Taş’ın yaptığı duayla yola çıktı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER