HaberlerGündem"Buca"da trafik çileye dönüştü"

"Buca"da trafik çileye dönüştü"

AK Parti Buca Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, trafik sorununun çekilmez hale geldiğini dile getirerek, vatandaşın çile çektiğini söyledi.

"Buca"da trafik çileye dönüştü"
AK Parti Buca Belediyesi Meclis Üyesi ve Grup Başkan Vekili Mustafa Arslan, trafik sorununun çekilmez hale geldiğini dile getirerek, vatandaşın çile çektiğini söyledi.

Hizmet üretemeyen belediyenin 4,5 yılını kavgalarla ve konserlerle geçirdiğini kaydeden Mustafa Arslan, “Bugüne kadar ağustos böceği gibi yan gelip yatan belediye yönetimi seçim yaklaşırken bir şeyler yapıyor gözükmek için ilçenin yollarını kapatarak vatandaşa eziyet etmektedir. Çekilmez hale gelen yollar iyice çileye dönmüştür.” dedi. Arslan, “Televizyon programlarında ben yerin altına yatırım yaptım diyen Sayın Belediye Başkanı, İZSU’nun yapmış olduğu kanalizasyon çalışmalarını ve uçan yolun Buca Belediyesi tarafından yapıldığını belirtmektedir. Altyapı ve üst yapı anlamında Buca’ya yatırım yapılmamıştır. Sayın Başkan yerin altına nereye yatırım yaptığı konusunda bizi de bilgilendirirse sevinirim.” diye konuştu.

İlçenin ulaşım sorununun çözümlenemediğini belirten Mustafa Arslan şunları söyledi: “Trafik konusunun tüm dinamikleri ile birlikte bütünsel bir vizyoner bakış açısıyla çözülmesi gerekir. Buca ilçemiz 600 bin nüfusu ile bugün 54 ilimizden daha büyük bir nüfusa sahiptir. Buca’nın 5 yıllık toplam bütçesi 600 milyon TL civarındadır. Bunun en az yüzde 30’unu yatırıma ayırmalısınız. Bu da minimum 180 milyon TL eder. Siz ne kadar yatırım yapmışsınız. 10 milyon TL. Bu yatırım yapılmamış. Hiçbir soruna çözüm üretilmemiş demektir. Sayın Başkan Buca’yı marka kent yaptık, üniversite kenti yaptık diyor. Marka kent 4,5 yılda üç park, 4 pazar yeri yaparak mı olunuyor?”

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER