HaberlerGündemBrandenburg"da SPD açık ara önde

Brandenburg"da SPD açık ara önde

Almanya'da Brandenburg eyalet seçimlerine üç hafta kala yapılan halk yoklamaları Sosyal Demokrat Parti’yi (SPD) önde gösteriyor.

Brandenburg"da SPD açık ara önde
Almanya'da Brandenburg eyalet seçimlerine üç hafta kala yapılan halk yoklamaları Sosyal Demokrat Parti’yi (SPD) önde gösteriyor.

Forsa araştırma enstitüsünün Maerkische Allgemeine gazetesi için yaptığı ankete göre SPD yüzde 34 oranında oy alacak. Hıristiyan Demokrat Birlik Parti (CDU) ise yüzde 23 ile ikinci sırada yerini aldı. Haziran ayının başlarında İnfratest’in anketlerinde ise SPD’nin oyları yüzde 30 CDU’nunki ise yüzde 28’lerde seyretmişti.

Sol Parti ise yüzde 22 oy toplarken, Yeşiller’in oy oranı yüzde 6’da kaldı. Bu eyalette seçimlere ilk kez girecek Almanya için Alternatif (AfD) partisi yüzde 6 oy toplamayı başardı. Federal seçimlerden sonra eyalet meclislerine de girmekte zorlanan Hür Demokrat Parti’nin bu eyalette de barajın altında kalacağa benziyor. Liberaller ankette yüzde 3 oy aldı.

Brandenburg’da 14 Eylül’de sandıklardan benzeri oylar çıkması durumunda hali hazırdaki Kırmızı-Kızıl hükümeti görevine devam edecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER