HaberlerGündemBöyle olur Laz'ın rallisi

Böyle olur Laz'ın rallisi

Rize’de ‘Laz Ralli’ adı altında yapılan tahta araba yarışları nefes kesti. Yarışmalarda dereceye girenlere ödül olarak saman balyası verildi.

Böyle olur Laz'ın rallisi
Rize’de ‘Laz Ralli’ adı altında yapılan tahta araba yarışları nefes kesti. Yarışmalarda dereceye girenlere ödül olarak saman balyası verildi.

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi, Dikkaya köyünde bu yıl 3. kez tahta arabalarla düzenlenen ve 'Laz Ralli' adı verilen tahta araba yarışlarında heyecanlı anlar yaşandı. Binaların üzerleri, balkonlar ve tarlalardan yüzlerce kişinin izlediği mücadele öncesinde dörtlü gruplar halinde yarışacakların belirlenmesi için kura çekimi yapıldı. Fren sistemi dışında metal aksam kullanılmadan yapılan ve uzunluğu 1 metre 70 santimetre olan tahta arabalarla 750 metrelik dik parkurda yarışan 35 sürücü heyecanlı anlar yaşattı. Hızlı girdikleri virajları alamayan bazı sürücüler kaza tehlikesi atlattı. Küçükler, gençler ve yaşlılar olmak üzere 3 kategoride yapılan yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara çeşitli hediyeler verildi. Yarışmalarda yaşlılar kategorisinde yarışan ve derece yapılan yarışmacılara ödül olarak saman balyaları verildi.

Yarışmaları değerlendiren Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, "Bu bir sosyal bir aktivitedir. Gençler İnternet bağımlılığından kurtuluyor. Zirveye çıkıyorlar sonra hızla iniyorlar. İnsan sağlığı açısından da faydalı bir spor. Biz de çocukluğumuzda kaydık, herkese tavsiye ediyorum." dedi.

İLGİLİ HABERLER

AİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMeteoroloji'den 10 il için çığ uyarıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldıSERKA yönetim kurulu toplantısı Ağrı’da yapıldı
SIRADAKİ HABER