HaberlerGündemBoydak: Almanya bizim en büyük dış ticaret ortağımız

Boydak: Almanya bizim en büyük dış ticaret ortağımız

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Büyükelçilik Ticaret Müsteşarı Cristoph Hallier Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan KAYSO Başkanı Boydak, Almanya’nın en büyük dış ticaret ortağı olduğunu söyledi. Türkiye’nin ekonomik başarısından bahsedildiğinde ilk akla gelen şehirlerden bir tanesinin Kayseri olduğ

Boydak: Almanya bizim en büyük dış ticaret ortağımız
Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Eberhard Pohl ve Büyükelçilik Ticaret Müsteşarı Cristoph Hallier Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan KAYSO Başkanı Boydak, Almanya’nın en büyük dış ticaret ortağı olduğunu söyledi.

Türkiye’nin ekonomik başarısından bahsedildiğinde ilk akla gelen şehirlerden bir tanesinin Kayseri olduğunu belirten Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Eberhard Pohl, “Türk-Alman ilişkileri çok yönlü ve söylenenlerden çok daha iyi noktalara gelmiş durumda. Bu ilişkiler ekonomi başta olmak üzere her alanda geçerli. Bu ziyareti varsa bir takım sıkıntıları yerinde dinlemek ve çözüm önerileri sunmak için gerçekleştirdik. Misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Almanya Büyükelçisini Kayseri Sanayi Odası'nda öğle yemeğinde ağırlayan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak ise, geçen dönemki büyükelçi ile de çok yakın ilişkiler içerisinde olduklarını belirterek, “Almanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri bakacak olursak fazla söze gerek yok, icraatlar ortada. Almanya bizim en büyük dış ticaret ortağımız. Almanya ile hem ithalatta hem ihracatta hem de sanayi kültürümüzde büyük bir birlikteliğimiz var. Bunun devam etmesi sizinde desteklerinizle en büyük hedeflerimizdendir” diye konuştu.

Toplam 108 üyelerinin Almanya’ya ihracat yaptığını, bir bu kadar firmanın da ithalat yaptığını açıklayan Boydak, “Üyelerimizin yaklaşık yüzde 10’unun Almanya ile direk ihracat ilişkisi var. İhracatta Kayseri’nin ikinci en büyük pazarı Almanya’dır. Bizim için ne kadar önemli olduğu bu verilerden de anlaşılmaktadır. Bu yeni dönemde de Türk-Alman ilişkilerinin hem ekonomik hem de siyasi platformda daha da iyiye gideceğine inanıyorum. Almanya ile birçok bağlantılarımız var. Fahri Konsolosumuz Sayın Çağlar Soysaraç’ın da destekleri ile bu bağlantıları her geçen gün geliştirme gayretinde olacağız” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER