HaberlerGündemBOTAŞ: İran'dan gelen gazın miktarı düşürüldü

BOTAŞ: İran'dan gelen gazın miktarı düşürüldü

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), İran'dan gelen doğal gazın, "teknik bir sebeple" kontrat miktarının yaklaşık üçte biri seviyesine düştüğünü açıkladı.

BOTAŞ: İran'dan gelen gazın miktarı düşürüldü

BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, İran Milli Gaz Şirketi (NIGC) tarafından gönderilen gazın 26 Aralık 2020 itibarıyla azalmaya başladığı belirtildi.

Açıklamada, İran'dan gelen gazın doğal gazın günlük kontrat miktarının yaklaşık üçte biri seviyesine düştüğü ifade edildi.

NIGC tarafından 28 Aralık 2020 tarihinde kuruluşa yapılan bildirimde, Mergenler Kompresör İstasyonu'nda teknik bir arıznın gerekçe gösterildiği aktarılan açıklamada,, 10 günlük bir sürede bu arızanın giderileceği ve tekrar kontrat şartlarına dönüleceğinin belirtildiği kaydedildi.

Açıklamada, "İran'dan doğal gaz tedarikinde yaşanan bu sorun nedeniyle ortaya çıkan arz açığı, depolama tesisleri, sıvılaştırılmış doğal gaz terminalleri ve diğer kaynaklardan gerçekleştirilen tedariklerle karşılanmakta olup, şehirlerimize, sanayi tesislerimize ve doğal gaz çevrim santrallerine kesintisiz ve kısıntısız bir şekilde gaz arzına devam edilmektedir." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldıDiyarbakır'da haksız kazanç denetimi yapıldıBelediye çalışanları sorun ve taleplerini dile getirdiBelediye çalışanları sorun ve taleplerini dile getirdiAnkara'da kaçakçılık suçlarından 51 şüpheli gözaltına alındıAnkara'da kaçakçılık suçlarından 51 şüpheli gözaltına alındıSiirt'te İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldıSiirt'te İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldıMahalleliden metruk evin yıkılması talebiMahalleliden metruk evin yıkılması talebi
SIRADAKİ HABER