HaberlerGündemBorsa Başkanı Kaya, Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi Başkanı seçildi

Borsa Başkanı Kaya, Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi Başkanı seçildi

Mersin’in Tarsus ilçesinde kurumlar arasında iş birliğini hedefleyen Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi’nin (TAKİK) başkanlığına Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya seçildi.

Borsa Başkanı Kaya, Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi Başkanı seçildi
Mersin’in Tarsus ilçesinde kurumlar arasında iş birliğini hedefleyen Tarsus Kalkınma ve İşbirliği Konseyi’nin (TAKİK) başkanlığına Tarsus Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya seçildi.

TAKİK'in ilk yıl için Yürütme Kurulu Başkanlığını Tarsus TSO Başkanı Hasan Ruhi Koçak ve sekretaryalığını da Tarsus TSO yapmıştı. TAKİK Başkanlığını devralan Başkan Murat Kaya yaptığı açıklamada "Her yıl kurul üyelerinden birinin konseye başkanlık yapacağı kararını ilk toplantımızda almıştık. Tarsus TSO Başkanı Hasan Ruhi Koçak’a bu bir yıl içindeki çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz. Biz her toplantımızda, her toplandığımız yerde söz verdiğimiz gibi gerek mülki gerek yerel amirlerimizle ve milletvekillerimizi de yakın çalışma içerisinde bulunarak Tarsus’un gündemine dair konularda, sorunların çözümünde, ekonomik ve kalkınma hedeflerinin planlanmasında, Tarsus’un sosyal, ekonomik ve kültürel yaşantısına sağlanacak katkılar konusunda alınacak çözüm önerilerine katkı ve iş birliği sağlamaya çalıştık. Bu çabalarımıza devam edeceğiz, hız vereceğiz. Öncelikli hedefimiz her zaman her yerde icrasına çalıştığımız Tarsus’a Tarsus Devlet Üniversitesi kurulmasıdır. Bunların dışında ağırlıklı konularımızın başında havaalanı ve sahil bandı projeleri, Tarsus’ta Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çaba ve gayretlerimiz devam edecektir. Üzerimize düşen yük ağır ve meşakkatlidir. Bizler Tarsus için el ele verdiğimiz sürece, özveri, birlik ve dayanışma içinde önümüzde hiçbir engelin kalmayacağını çok iyi biliyorum. Herkese teşekkür ederim." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıTürkiye genelinde aranan bin 964 kişi yakalandıEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularEv eşyası almak isterken hem mobilyadan hem de paralarından oldularDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiDava Arkadaşlarının dilinden Molla Muhammed Said Varol: Güzel ahlakıyla gönülleri fetheden biriydiKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecekKuraklıktan etkilenen çiftçinin kredi borçları ertelenecek​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız​Artan yem fiyatlarına isyan eden besiciler: Hayvanlarımızı satacağız
SIRADAKİ HABER