HaberlerGündemBölgesel tren seferleri yeniden başladı

Bölgesel tren seferleri yeniden başladı

Kara ve hava yolu taşımacılığına göre maliyeti daha uygun olan tren seferlerinin yeniden başlayacak olması memnuniyetle karşılandı.

Bölgesel tren seferleri yeniden başladı

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık bir yıldır ara verilen ve halkın merakla beklediği bölgesel tren seferleri başladı.

Orta mesafedeki şehirlerarasında başlatılan seferlerde yolcular, HES koduyla trenlere binebiliyor.

Batman Gar Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Batman-Diyarbakır arasında yolcu taşımacılığı yapan tren seferleri 22 Mart'ta başlıyor.

Batman-Diyarbakır tren seferleri günde iki kez olacak. İlk tren sabah saat 05.30’da, ikinci tren ise saat 15.00'te Batman'dan Diyarbakır'a hareket edecek.

Diyarbakır'dan Batman'a gelecek tren sefer saatlerinin de sabah 08.15 ile 17.50'de yapılması planlanıyor.

Salgından önce bilet fiyatı 7 lirayken yeni tarifenin ne kadar olacağı henüz bilinmiyor. Tren seferlerinin başlamasıyla engellilerin ücretsiz, 65 yaş üstü vatandaşların ise yüzde 50 indirimle yolculuk yapabilecekleri kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER