HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

​Boğaziçi Üniversitesindeki protesto gösterilerine ilişkin gözaltına alınan 21 kişinin tümü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

Prof. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 21 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca sorgulanan 21 kişi hakkında adli kontrol tedbiri uygulanması talep edildi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 21 kişi, haklarında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.

Protestolar sonrası dün adliyeye çıkarılan 24 kişiden biri savcılıktan serbest bırakılırken, 23'ü de adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyorŞırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyorBitlis, Van, Siirt ve Muş karayolları ağır vasıtalar için ulaşıma kapatıldıBitlis, Van, Siirt ve Muş karayolları ağır vasıtalar için ulaşıma kapatıldıOnlarca köy ve mezra yolu ulaşıma kapandıOnlarca köy ve mezra yolu ulaşıma kapandıÇatıdan kar kütlelerinin düşme anı kameradaÇatıdan kar kütlelerinin düşme anı kameradaMalatya Yazıhan'da 28 bin dekar arazi daha suyla buluşacakMalatya Yazıhan'da 28 bin dekar arazi daha suyla buluşacak
SIRADAKİ HABER