HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

​Boğaziçi Üniversitesindeki protesto gösterilerine ilişkin gözaltına alınan 21 kişinin tümü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Boğaziçi Üniversitesindeki olaylara ilişkin 21 kişi daha serbest bırakıldı

Prof. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolara karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 21 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca sorgulanan 21 kişi hakkında adli kontrol tedbiri uygulanması talep edildi. Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 21 kişi, haklarında adli kontrol kararı verilerek serbest bırakıldı.

Protestolar sonrası dün adliyeye çıkarılan 24 kişiden biri savcılıktan serbest bırakılırken, 23'ü de adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER