HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesindeki gösterilere ilişkin 22 şüpheli serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesindeki gösterilere ilişkin 22 şüpheli serbest bırakıldı

​Prof. Dr. Melih Bulu’nun, Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanmasının ardından protesto gösterilerine katılarak bazı suçları işledikleri belirtilen 22 şüpheli serbest bırakılırken 2 kişi tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Boğaziçi Üniversitesindeki gösterilere ilişkin 22 şüpheli serbest bırakıldı

Beşiktaş'ta Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Ana Giriş Kapısı önünde "Üniversitemizde kayyum rektör istemiyoruz" başlığı altında basın açıklaması ve protesto gösterisine katılarak "2911 sayılı Kanun'a muhalefet" ve "görevli memura mukavemet" suçlarını işledikleri tespit edilerek gözaltına alınan 40 kişiden 24'ünün emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Soruşturma savcılığınca ifadeleri alınan 24 şüpheliden 1'i serbest bırakılırken, 2 şüpheli tutuklama, 21 şüpheli ise adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmaları talebiyle hakimliğe sevk edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER