HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü: Milli iradenin yanındayız

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü: Milli iradenin yanındayız

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, 104 emekli amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili açıklama yaparak "Millet ve devletimizin yanında olduğumuzu arz ediyoruz." dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü: Milli iradenin yanındayız

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü sosyal medyadan emekli amirallerin bildirisine yönelik "Milli iradenin yanındayız." açıklamasında bulundu.

Boğaziçi Üniversitesinin Twitter hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Türkiye'nin demokratik bir hukuk devletidir. Millet iradesinin meşru temsil zeminleri ve yöntemlerinin son derece açıktır. Kendi dar çevrelerinin antidemokratik çağrışımlar içeren yaklaşımlarını, Türk Milleti'nin irade ve taleplerinin üzerinde görenler dün olduğu gibi bugün de büyük bir gaflet içindedir.

Millet iradesine saygı duymanın demokrasinin temeli olduğunu biliyor ve ülkemizin aleyhindeki her türlü girişime karşı daima devlet ve milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna arz ediyoruz.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER