HaberlerGündemBoğaziçi Üniversitesi gösterileriyle ilgili 14 kişi daha gözaltına alındı

Boğaziçi Üniversitesi gösterileriyle ilgili 14 kişi daha gözaltına alındı

Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçunu işledikleri gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 14 kişi, düzenlenen eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Boğaziçi Üniversitesi gösterileriyle ilgili 14 kişi daha gözaltına alındı

Dün gerçekleştirilen operasyonlarda ise 22 kişi gözaltına alınmıştı. Son gözaltı işlemleriyle birlikte toplam 36 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının, geçmiş yıllarda sol-sosyalist örgütlerle bağlantılı oldukları belirlenmişti.

Dün gözaltına alınan şüphelilerden sadece ikisinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olduğu belirtilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER