HaberlerGündemBitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Bitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Yağışların mevsim normallerin altında olduğu ve kuraklığın beklenildiği Bitlis'te, gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı etkili olmaya başladı.

Bitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerin üzerinde seyrettiği kentte, bugüne kadar sadece 17 santimetre kar yağmıştı. Bahar havasının yaşandığı kentte, akşam saatlerinden itibaren sıcak havalar yerini fırtına ve şiddetli rüzgara bıraktı.

Sabahın erken saatlerinde il genelinde yoğun kar yağışı başladı. Özellikle Rahva bölgesinde fırtınayla birlikte etkili olan kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşattı.

Kar yağışına tedbirsiz yakalanan sürücüler yollarda kalırken, karayolları ve İl Özel İdare ekipleri kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolların ulaşıma açılması için belediye ekiplerinin başlattığı çalışma sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER