HaberlerGündemBitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Bitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Yağışların mevsim normallerin altında olduğu ve kuraklığın beklenildiği Bitlis'te, gece saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı etkili olmaya başladı.

Bitlis yoğun kar yağışının etkisine girdi

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerin üzerinde seyrettiği kentte, bugüne kadar sadece 17 santimetre kar yağmıştı. Bahar havasının yaşandığı kentte, akşam saatlerinden itibaren sıcak havalar yerini fırtına ve şiddetli rüzgara bıraktı.

Sabahın erken saatlerinde il genelinde yoğun kar yağışı başladı. Özellikle Rahva bölgesinde fırtınayla birlikte etkili olan kar yağışı, sürücülere zor anlar yaşattı.

Kar yağışına tedbirsiz yakalanan sürücüler yollarda kalırken, karayolları ve İl Özel İdare ekipleri kar temizleme çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Kent merkezinde kapanan ana ve ara arterlerdeki yolların ulaşıma açılması için belediye ekiplerinin başlattığı çalışma sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Kış lastiği takmayan sürücülere para cezası verildiKış lastiği takmayan sürücülere para cezası verildiCumhurbaşkanı Erdoğan 5 bin 500 konutun anahtar teslim törenine katılacakCumhurbaşkanı Erdoğan 5 bin 500 konutun anahtar teslim törenine katılacakYakın gelecekte yaşanacağı öngörülen kuraklığa karşı acilen önlem alınmalı!Yakın gelecekte yaşanacağı öngörülen kuraklığa karşı acilen önlem alınmalı!BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiBUDO'nun bazı seferleri iptal edildiİstikşafi ne demek? İstikşafi görüşme ne anlama gelir?İstikşafi ne demek? İstikşafi görüşme ne anlama gelir?
SIRADAKİ HABER