HaberlerGündemBitlis, Van, Muş ve Hakkari'de 821 yerleşim birimine ulaşım sağlanmıyor

Bitlis, Van, Muş ve Hakkari'de 821 yerleşim birimine ulaşım sağlanmıyor

Doğu Anadolu'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilde 821 yerleşim biriminin yolu kapandı. Kapanan yolların açılması için çalışmalar sürüyor.

Bitlis, Van, Muş ve Hakkari'de 821 yerleşim birimine ulaşım sağlanmıyor

Dün aralıklarla etkili olan kar yağışı gece saatlerinden itibaren etkisini artırdı. Kar yağışı nedeniyle köy yolları ulaşıma kapandı, kent merkezlerinde hayat olumsuz etkilendi.

Yer yer maddi hasarlı kazalar meydana gelirken, fırtınalı bölgelerde TIR'lar yollarda mahsur kaldı.

Bitlis

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde 224 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Ekiplerin dün geceden itibaren karla mücadele çalışmalarına başladığını aktaran Kurtkan, yolları kısa sürede açmayı hedeflediklerini ifade etti.

Güne karla uyanan vatandaşlar, evlerinin ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizlerken, Belediye ve Karayolları ekipleri de kaldırım ve ana caddelerde çalışma yaptıkları görüldü.

Van

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentte dün başlayan kar tipi  nedeniyle Bahçesaray'da 70, Başkale'de 22, Çatak'ta 124, Gürpınar'da 30, Erciş'te 12,  Çaldıran'da 44, İpekyolu'nda 5, Tuşba'da 5 ve Muradiye'de 60 yerleşim yerinin yolu kapandı.

Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle Van - Bahçesaray kara yolunun da ulaşıma kapandığı bölgede, karla mücadele ekipleri kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari

Hakkari ve ilçelerinde de kar nedeniyle ulaşımda aksamalar yaşanıyor. İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, kent merkezi ve ilçelerde 22 köy ve 52 mezraya ulaşım sağlanamıyor. Karla mücadele ekipleri kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Muş

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, Muş merkez ve ilçelerinde yoğun kar nedeniyle merkezde 17, Korkut'ta 10, Bulanık'ta 55, Hasköy'de 1, Varto'da 3 ve Malazgirt'te 65 köy yolunun kapandığını, kapanan 151 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Van'da bir PKK mensubu teslim olduVan'da bir PKK mensubu teslim olduÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarTürkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştı Türkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepkiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepki
SIRADAKİ HABER