HaberlerGündemBitlis'te yoğun kar yağışı ve fırtına

Bitlis'te yoğun kar yağışı ve fırtına

Bitlis il genelinde sabahın erken saatlerinde etkili olan yağmur, yerini yoğun kar yağışı ve fırtınaya bıraktı.

Bitlis'te yoğun kar yağışı ve fırtına

Akşam saatlerine doğru etkisini devam ettirmesi beklenen yoğun kar yağışı ve fırtına, hayatı olumsuz etkiliyor. Özellikle Rahva bölgesinde fırtınanın etkili olmasıyla yer yer görüş mesafesi 4 metreye kadar düştü.

Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü, olumsuz hava şartlarına karşı uyarıda bulundu. Yağışların Bitlis, Muş, Hakkari ve Van'ın kuzeyinde zaman zaman yoğun olacağı, buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Çığ uyarısı

Bölgenin yüksek kar örtüsünün bulunduğu eğimi dik yamaçlarda çığ riskinin bulunduğu belirtilen uyarıda, yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Buzlanma ve don olayı uyarısı

Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Açıklamada "Bölgemiz genelinde beklenen yağışların Hakkari, Muş ve Bitlis çevreleri ile Van’ın kuzey kesimlerinde kuvvetli (10-20 cm/21-50 kg/m²), yüksek kesimlerde yer yer yoğun (20-40 cm) olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır." uyarısında bulunuldu. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER