HaberlerGündemBitlis'te silah ve tarihi eser sikke ele geçirildi

Bitlis'te silah ve tarihi eser sikke ele geçirildi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında silah ve tarihi eser sikke ele geçirilirken, olayla ilgili 3 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldığı bildirildi.

Bitlis'te silah ve tarihi eser sikke ele geçirildi

Valilikten yapılan açıklamada, "Tatvan ilçesi Sarıkum köyünde M.Ö. isimli şüphelinin ikametinde yapılan arama neticesinde, bir adet ruhsatsız Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet 9 milimetre çapında ruhsatsız Brownig marka tabanca, bir adet kurusıkı göz tabancası, 68 adet 7,62 milimetre çapında fişek, 50 adet 9 milimetre çapında fişek, 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 3 adet tabanca şarjörü, bir adet bakım kiti ele geçirilmiştir." denildi.

Tatvan kaymakamlığından yapılan açıklamada ise "İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında yürütülen istihbarat çalışmaları sonucu son bir hafta içerisinde   yasadışı silah ve tarihi eser kaçakçılığı yaptığı belirlenen şahıslara yönelik yapılan operasyonlarda, 3 adet ruhsatsız tabanca 3 adet ruhsatsız av tüfeği ile Osmanlı dönemine ait olduğu değerlendirilen 103 adet sikke ele geçirilmiştir. Her iki olayla ilgili iki şüpheli hakkında adli soruşturma başlatılmıştır." bilgisine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER